Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Zwierciadło" i "Shape" ze wzrostem sprzedaży po trzech kwartałach 2017 roku

W okresie od stycznia do września 2017 roku wśród miesięczników luksusowych dla kobiet najlepiej sprzedawał się "Twój Styl" (Wydawnictwo Bauer).

Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że średnia sprzedaż ogółem "Twojego Stylu" po trzech kwartałach br. wyniosła 175 040 egz., co oznacza spadek o 8,25 proc. w stosunku do tego samego okresu 2016 roku. Na drugim miejscu znalazło się "Avanti" (Agora) – 79 868 egz. (spadek o 8,35 proc.), a na trzecim "Wysokie Obcasy Extra" (Agora) – 69 822 egz. (spadek o 1,13 proc.).

Wzrosła sprzedaż miesięczników: "Zwierciadło" (Zwierciadło) – 69 158 egz. (wzrost o 7,12 proc.) i "Shape" (Marquard Media Polska) – 21 965 (wzrost o 43,01 proc.).

(JOK, 12.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Jóźwik laureatem Grand Press Economy

(Fot. Adam Guz)

Nagrodę Grand Press Economy 2017 otrzymał Tomasz Jóźwik z ”Dziennika Gazety Prawnej”.

Tomasz Jóźwik został nagrodzony za wnikliwe prześwietlanie raportów finansowych spółek i prezentowanie ich bez publicystycznych emocji czy politycznego skrzywienia. Nie traktuje swoich czytelników (kiedyś „Parkietu” i „Forbesa”, dziś „Dziennika Gazety Prawnej”) jak biegłych księgowych, tylko cierpliwie prowadzi za rękę przez meandry bilansów, wydobywając na światło dzienne ukryte sekrety. Przeglądy spółek Rafała Brzoski, Leszka Czarneckiego czy Ryszarda Krauzego autorstwa Jóźwika są dla zainteresowanych giełdą więcej warte niż raporty biegłych rewidentów. Przedarł się przez wielopiętrową strukturę funduszy oferowanych przez Dom Maklerski W Investments na długo wcześniej, nim zainteresowały się nimi poszkodowane banki czy Prokuratura Krajowa. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych nagrodziło go w tym roku tytułem Herosa Rynku Kapitałowego.

Grand Press Economy to nagroda dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów.

Nominowanych wskazuje redakcja „Press”, lecz po konsultacjach z szefami redakcji mediów zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami, z dziennikarzami i ekspertami ekonomicznymi. W tegorocznych konsultacjach wzięło udział ponad 20 osób.

Do nagrody Grand Press Economy 2017 nominowani byli również: Rafał Hirsch (Next.Gazeta.pl) i Grzegorz Siemionczyk („Parkiet”, „Rzeczpospolita”). Tomasz Jóźwik dostał czek na 15 tys. zł.

Partnerem nagrody Grand Press Economy jest Allegro.


(12.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo