Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Time" przyznał tytuł Człowieka Roku inicjatorkom #MeeToo

(fot. pixabay.com)

Amerykański tygodnik "Time" uhonorował kobiety, które zapoczątkowały akcję #MeeToo, tytułem Człowieka Roku 2017.

W uzasadnieniu tej decyzji napisano, że wyróżnione kobiety są "silence breakers" czyli "osobami, które przerwały ciszę". Przypadki molestowania kobiet ujawnione w ramach akcji #MeeTo pod koniec br. wstrząsnęły wieloma środowiskami, m.in. środowiskiem mediów. W ostatnich tygodniach w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne załamały się kariery kilku znanych dziennikarzy, m.in. anchora Matta Lauera z NBC News, prezentera Charliego Rose'a (CBS/PBS/Bloomberg), Michaela Oreskesa, redaktora naczelnego amerykańskiej sieci radiowej National Public Radio (NPR), prominentnego komentatora politycznego Marka Halperina, Leona Wieseltiera i Hamiltona Fisha z "The New Republic" oraz pracującego głównie dla Condé Nast fotografa Terry'ego Richardsona.

"Time" od 1927 roku przyznaje tytuł Człowieka Roku osobom mającym największy wpływ na wydarzenia na świecie, w negatywnym lub pozytywnym aspekcie. W ub.r. tytuł otrzymał Donald Trump.

(LL, 07.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze "GW" proszą szefów o przywrócenie do pracy Andrzeja Olejniczaka

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" w liście do zastępców redaktora naczelnego proszą o przywrócenie do pracy Andrzeja Olejniczaka, redaktora "Magazynu Świątecznego".

Andrzej Olejniczak pracował w "GW" od kwietnia 1993 roku. Został zwolniony 1 grudnia br.

"Zwracamy się do Was z prośbą o cofnięcie decyzji o zwolnieniu Andrzeja Olejniczaka, jednego z najlepszych redaktorów całej »Gazety Wyborczej«"  - napisali do swoich szefów dziennikarze "GW". Przypomnieli, że Olejniczak opracowuje najtrudniejsze specjalistyczne teksty, które zdobywają "największe nagrody". "Znakomicie rozumie niuanse polityczne, a »GW» trzeba dzisiaj, jak nigdy, mocnego przekazu. Jasnej, wyraźnej linii politycznej. Nie bez powodu miesiąc temu proponowaliście mu prestiżowe stanowisko szefa działu politycznego" - stwierdzają sygnatariusze listu. Pod listem podpisały się 54 osoby.

"Redakcja Gazety Wyborczej nie będzie komentować tej sprawy" - napisała do "Presserwisu" Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa działu komunikacji korporacyjnej Agora SA.


(Mackuch, 07.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo