Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziś kończy się głosowanie redakcji na Dziennikarza Roku 2017

Dziennikarz Roku to jedyna nagroda w Polsce przyznawana przez samych dziennikarzy. Głosowanie odbywa się w ramach konkursu Grand Press

Tylko do północy 5 grudnia br. redakcje mogą zgłaszać swoich kandydatów do tytułu Dziennikarz Roku 2017. Zwycięzcę poznamy na gali Grand Press w Warszawie 12 grudnia.

Nominacje mogą zgłaszać kolegia redakcyjne polskich agencji informacyjnych, gazet, czasopism, stacji radiowych, stacji telewizyjnych oraz redakcje internetowe zatrudniające zawodowych dziennikarzy i mogące okazać wpis do sądowego rejestru dzienników i czasopism sprzed 1 stycznia 2017 roku.
Dla redakcji, które mają problem z wyborem kandydatów, jak co roku "Press" przygotował ściągawkę. Na stronie www.grandpress.pl prezentujemy listę dziennikarzy, którzy zdaniem "Press" w tym roku swoją pracą zasłużyli na szczególną uwagę.
Jedna redakcja ma prawo do nominowania od jednego do trzech kandydatów zarówno z mediów ogólnopolskich, jak i lokalnych, przy czym żaden nie może być pracownikiem redakcji nominującej lub redakcji z nią strukturalnie powiązanych.
Zgłoszenia przyjmowane będą do północy we wtorek 5 grudnia, wyłącznie drogą elektroniczną na adres: grandpress@press.pl. Szczegóły w regulaminie konkursu na www.grandpress.pl.


(RG, 04.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jakub Dymek żąda przeprosin od "Codziennika Feministycznego"

Jakub Dymek odrzuca oskarżenie o gwałt (fot. Simona Supino/"Press")

Jakub Dymek, dziennikarz i publicysta "Krytyki Politycznej", oskarżony o molestowanie seksualne żąda usunięcia z artykułu "Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach polskiego #metoo" fragmentu pomawiającego go o popełnienie przestępstwa gwałtu oraz przeprosin od autorek.

"W związku z publikacją »Codziennika Feministycznego«, która pomawia mnie o dopuszczenie się przestępstwa, zapowiadałem kroki prawne. To pierwszy z nich" - napisał Jakub Dymek na swoim Facebooku 1 grudnia br. Dziennikarz upublicznił też pełną treść "przedsądowego wezwania do zaniechania naruszenia prawa oraz usunięcia skutków tego naruszenia".

Adresatkami dokumentu są: Sara Czyż, Dominika Dymińska, Agnieszka Ziółkowska, Patrycja Wieczorkiewicz oraz Kamila Alicja Kuryło, redaktorka naczelna "Codziennika Feministycznego", w którym 27 listopada br. ukazał się artykuł "Papierowi feminiści. O hipokryzji na lewicy i nowych twarzach polskiego #metoo".

Radca prawny Konrad Łaski - działający w imieniu dziennikarza - żąda od autorek usunięcia fragmentu pomawiającego Jakuba Dymka o popełnienie przestępstwa gwałtu oraz przeprosin w  trzech serwisach: Codziennikfeministyczny.pl, Krytykapolityczna.pl oraz Gazeta.pl. Uzasadnia m.in. że "naruszenie już zostało dokonane i wyrządziło szkodę niemajątkową o ogromnych rozmiarach".

Przypomnijmy, że w tekście o molestowanie seksualne został oskarżony również Michał Wybieralski, szef Wyborcza.pl. Dymek i Wybieralski zostali zawieszeni w swoich redakcjach w pełnionych obowiązkach. Dymek od początku odpiera zarzuty, Wybieralski wydał oświadczenie z przeprosinami. Jednocześnie śledztwo wszczęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

(JOK, 04.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo