Dział: PRASA

Dodano: Listopad 25, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Tygodnik Faktycznie" zniknął z rynku, wydawca zapowiada upadłość

"Tygodnik Faktycznie" ukazywał się od 7 lipca 2016 roku

"Tygodnik Faktycznie", stworzony przez byłych dziennikarzy "Faktów i Mitów", a wydawany przez spółkę Księży Młyn Press, przestał się ukazywać. Współpracownicy twierdzą, że nie otrzymali wynagrodzeń. Grzegorz Tamecki, prezes wydawnictwa, zapowiada, że złoży wniosek o upadłość spółki. "Fakty i Mity" nadal się ukazują.

Press

Ostatni numer "Tygodnika Faktycznie" ukazał się na początku listopada br. "Wydawca Tygodnika Faktycznie jest złodziejem?" - rozpoczął swój wpis na Facebooku Damian Duszczenko, który jako redaktor był współpracownikiem tygodnika. Dalej napisał: "Pan Grzegorz Tamecki, zamykając swój lewicujący tygodnik, zapomniał nie tylko pożegnać się ze współpracownikami czy czytelnikami, ale także wypłacić honorariów, które zresztą były groszowe. Jak przystało na »Janusza biznesu« zapadł się pod ziemię, kontaktując się ze mną za pośrednictwem księgowej. Najpierw zbywał tradycyjnym »jutro, jutro«, a w piątek poinformował, że spółka przechodzi w stan upadłości. Taki jest cwany".

- Faktycznie nie otrzymaliśmy wynagrodzeń, choć w moim przypadku jest to jednomiesięczna zaległość. Przypuszczam, że jestem na samym końcu listy wierzycieli – potwierdza Jan Hartman, który był felietonistą tygodnika (jest też felietonistą "Polityki"). - Od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że tytuł jest nierentowny i mimo prób znalezienia inwestora nie udało się utrzymać wydawnictwa – mówi Jan Hartman.
Redaktorem naczelnym "Tygodnika Faktycznie" był właściciel wydawnictwa Grzegorz Tamecki, jednocześnie właściciel drukarni KMDRUK.

Tamecki potwierdza, że ma długi wobec współpracowników. - Walczyłem o tytuł do samego końca, ale kiedy jego sprzedaż spadła poniżej ośmiu tysięcy egzemplarzy, nie miałem wyboru i podjąłem decyzję o zamknięciu tygodnika. Zespół wiedział, jak trudną mamy sytuację i bardzo mnie wspierał. Wpis pana Duszczenko, w którym sugeruje, że zrobiłem coś za plecami współpracowników i jestem złodziejem, bardzo mnie przygnębia. Rozważam kroki prawne – mówi Grzegorz Tamecki.

"Tygodnik Faktycznie" ukazywał się od 7 lipca 2016 roku. Utworzyli go dziennikarze, którzy wcześniej pracowali w tygodniku "Fakty i Mity". Pierwszy numer miał nakład 130 tys. egz., jego sprzedaż wyniosła 15 tys. egz. Tygodnik kosztował 4,50 zł. Z ostatnich informacji ze stopki redakcyjnej na stronie tygodnikfaktycznie.pl wynika, że zespół liczył 12 osób.


(JOK, 25.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.