Dział: PRASA

Dodano: Listopad 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Czuchnowski z felietonami na Wyborcza.pl

Pierwszy felieton pod tytułem "Prawdziwe męstwo" Wojciecha Czuchnowskiego został opublikowany 17 listopada br. (screen z Wyborcza.pl)

Wojciech Czuchnowski dołączył do grona stałych felietonistów na Wyborcza.pl.

Felietony Wojciecha Czuchnowskiego "Tym gorzej dla faktów" będą pojawiać się na Wyborcza.pl w piątki. Pierwszy, pod tytułem "Prawdziwe męstwo", został opublikowany 17 listopada br. Felietonista zaproponował w nim 14 kandydatur do powołanego na początku listopada Instytutu Solidarności i Męstwa.

Oprócz Wojciecha Czuchnowskiego felietony na Wyborcza.pl mają: Paweł Wroński -"Jakby co byłem przeciw" (od 16 listopada br., w czwartki), Katarzyna Wężyk - "Wężykiem" (od 15 listopada br., w środy), Agnieszka Kublik - "Polityka Telewizyjna" (od 10 października br., we wtorki) oraz Dominika Wielowieyska - "Ta nieznośna polityka" (od 25 września, w poniedziałki).

Ponadto w soboty felietony z cyklu "Wołanie na Puszczy" ma Adam Wajrak, w niedziele "Nauka nie boli" - Piotr Cieśliński. - Wszystkie teksty, z wyjątkiem felietonów Agnieszki Kublik, które publikowane są o godzinie 19.30, ukazują się około godziny siódmej rano. Stałe dni i miejsca publikacji felietonów naszych wybranych autorów pozwalają w uporządkowany sposób zaprezentować czytelnikom na łamach serwisu treści tworzone przez uznanych dziennikarzy "Gazety Wyborczej", specjalistów w swoich dziedzinach – mówi Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze.

(JOK, 20.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: etyka mediów

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Tusk zapisał się do Wehrmachtu" - "Gość Niedzielny" przeprasza za kontrowersyjny tytuł

Donald Tusk (fot. Platforma Obywatelska RP / Flickr.com)

"Tusk zapisał się do Wehrmachtu" - tak w internetowym wydaniu "Gościa Niedzielnego" (Instytut Gość Media) zatytułowano felieton Bartosza Bartczaka. Redakcja po kilku minutach zmieniła tytuł i lead.

Tweet Donalda Tuska spowodował spore zamieszanie. Na wpis porównujący strategię Prawa i Sprawiedliwości do planu Kremla zareagowała m.in. premier Beata Szydło, Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy. 

Na tweet zareagowały również media. W tym redakcja Gosc.pl - internetowego wydania "Gościa Niedzielnego". Bartosz Bartczak z katowickiej redakcji tego tytułu opublikował tekst pod tytułem "Tusk zapisał się do Wehrmachtu". Podobny wpis pojawił się na Twitterze "Gościa".

Tytuł i lead tekstu zostały już po kilku minutach złagodzone, a redakcja przeprosiła w komunikacie opublikowanym na stronie Gosc.pl.

(...) Po pięciu minutach od opublikowania redakcja zmieniła tytuł, uznając, że jest niestosowny i krzywdzący dla jego bohatera oraz że jego zamieszczenie było błędem. Ponieważ jednak wersja z pierwotnym tytułem, mimo szybkiej reakcji, została zauważona, uznaliśmy, że sama zmiana to za mało - i należą się jeszcze przeprosiny. W związku z powyższym - przepraszamy.

(CP, 21.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY