Dział: PRASA

Dodano: Listopad 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd nie aresztował zatrzymanego Białorusina ws. strzałów w Thomson Reuters

Strzały w biurze Thomson Reuters w Gdyni padły 14 listopada br. (fot. Youtube.com)

Sąd w Gdańsku nie zgodził się na aresztowanie 30-letniego Białorusina, zatrzymanego w związku ze strzałami, które padły w biurze agencji Thomson Reuters w Gdyni - powiedziała Press.pl Grażyna Wawryniuk, p.o. rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Sąd nie zastosował też żadnych środków zapobiegawczych. Po wypuszczeniu z policyjnej izby zatrzymań mężczyzna spotkał się z dziennikarzami. - Nie jestem winny niczego, co się wydarzyło w tamten wieczór. Nie złamałem prawa - mówił Stsiapan Svidzerski. Mężczyzna nie chce ukrywać swoich danych ani wizerunku.
16 listopada br. prokuratorzy postawili 30-letniemu mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Sprawa dotyczyła strzałów, które padły 14 listopada w siedzibie agencji Thomson Reuters w Gdyni. Prokuratora czeka na pisemne uzasadnienie decyzji sądu. - Mamy siedem dni na odwołanie się. Jeszcze za wcześnie, by mówić, czy się na to zdecydujemy - tłumaczy Wawryniuk.

(17.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W sobotę zjazd SDP - chcą zgłosić Paczuską na prezesa

W sobotę 18 listopada br. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się zjazd Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, podczas którego dojdzie do wyboru nowych władz. Stefan Truszczyński, sekretarz generalny i członek zarządu SDP, powiedział w rozmowie z "Presserwisem", że podczas zjazdu zgłosi kandydaturę Marzeny Paczuskiej na prezesa SDP.

W czwartek 16 listopada br. na stronie olsztyńskiego oddziału SDP, w felietonie pod tytułem "Kto ma to zrobić?!", Stefan Truszczyński na prezesa stowarzyszenia nieoficjalnie zaproponował byłą szefową "Wiadomości" TVP Marzenę Paczuską. "Ma duże doświadczenie dziennikarskie i menedżerskie. Potrafi rządzić i egzekwować, zaś SDP-owi potrzebne jest – jak nigdy – porządzenie twardą ręką" - pisze Truszczyński. Marzena Paczuska odmówiła komentarza na ten temat.

Obecnie prezesem SDP jest Krzysztof Skowroński, który w czwartek 16 listopada br. także nie znalazł czasu na rozmowę i komentarz, czy będzie się ubiegał o reelekcję. Ponadto w Zarządzie Głównym SDP są: Piotr Legutko - wiceprezes, Marcin Wolski - wiceprezes, Stefan Truszczyński - sekretarz generalny, Janina Chmielowska - skarbnik, Teresa Bochwic (zawieszona z mocy prawa w pełnieniu funkcji członka ZG SDP na czas kadencji w KRRiT), Jolanta Hajdasz, Józef Matusz, Wojciech Reszczyński, Zbigniew Rytel, Andrzej Stawiarski, Waldemar Wiśniewski oraz Tadeusz Woźniak.

Kadencja władz Stowarzyszenia trwa trzy lata, a ich wybór odbywa się w głosowaniu tajnym, w obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania członków (delegatów) albo w drugim terminie z udziałem obecnych. Wybór władz przeprowadza się spośród nieograniczonej liczby kandydatów. Do władz mogą kandydować wszyscy zwyczajni członkowie Stowarzyszenia.

Kandydowanie na prezesa SDP wymaga pisemnego poparcia co najmniej 21 delegatów. Wybrany zostaje kandydat, który uzyska więcej niż połowę ważnych głosów. Jeżeli pierwsza tura głosowania nie doprowadzi do wyboru, przeprowadza się kolejne tury. W drugiej turze uczestniczą trzej kandydaci, którzy w pierwszej turze mieli najlepsze wyniki. W trzeciej turze uczestniczą kandydaci o dwóch najlepszych wynikach z drugiej tury. Jeżeli w trzeciej turze żaden z kandydatów nie uzyska wymaganej liczby głosów, procedurę wyborów przeprowadza się od początku.

(PM, 18.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo