Dział: PRASA

Dodano: Listopad 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sprawca strzelaniny w Thomson Reuters z zarzutem usiłowania dokonania zabójstwa

Strzały w biurze Thomson Reuters w Gdyni padły 14 listopada br. (fot. Youtube.com)

16 listopada br. prokuratura przesłuchała mężczyznę, który we wtorek 14 listopada br. strzelał w siedzibie agencji Thomson Reuters w Gdyni. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dokonania zabójstwa.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dokonania zabójstwa. Prokurator złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd zdecyduje o tym 17 listopada br. Mężczyzna pochodzi z Białorusi, ale ma prawo stałego pobytu. W Polsce mieszka od kilku lat i jest pracownikiem oddziału Thomson Reuters w Gdyni. Obecnie przebywa w policyjnej izbie zatrzymań.

Więcej w piątkowym wydaniu "Presserwisu" (17.11.2017).

(JOK, 16.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja: Siergiej Kożeurow nowym naczelnym "Nowej Gaziety"

Nowym redaktorem naczelnym rosyjskiej niezależnej "Nowej Gaziety" został w piątek jej dyrektor generalny Siergiej Kożeurow. Zastąpił wieloletniego naczelnego Dmitrija Muratowa, który postanowił odejść ze stanowiska, o czym powiadomił w poniedziałek.

Zgodnie ze statutem redakcji co dwa lata przeprowadzane są wybory redaktora naczelnego. Tym razem Muratow postanowił w nich nie startować. Przypomniał też, że kierował pracą redakcji 22 lata.

Na Kożeurowa - jednego z trzech kandydatów - głosowała większość pracowników redakcji.

64-letni Siergiej Kożeurow od roku 2000 był dyrektorem generalnym "Nowej Gaziety". Był także pierwszym (do roku 1995) redaktorem naczelnym pisma, które po raz pierwszy ukazało się w kwietniu 1993 roku.

Obecnie "Nowaja Gazieta" wychodzi trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Nakład wynosi niemal 190 tys. egzemplarzy.

„Nowaja Gazieta” jest znana z dziennikarstwa śledczego. Pracowała w niej m.in. Anna Politkowska, autorka publikacji o wojnie w Czeczenii, która 11 lat temu została zastrzelona w Moskwie na klatce schodowej swojego domu.

(PAP, 17.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo