Dział: RADIO

Dodano: Listopad 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wieloletnia dziennikarka IAR nie ugięła się, więc teraz archiwizuje dźwięki

Edytorka Informacyjnej Agencji Radiowej Dorota Nygren, która w informacji o akcie agresji wobec księdza z Włoch nie podała narodowości napastnika, została przeniesiona do działu dokumentacji IAR.

Z naszych informacji wynika, że do obowiązków Doroty Nygren będzie teraz należało archiwizowanie tzw. dźwięków.

Jak informowaliśmy, Nygren 2 września br. w informacji o mężczyźnie, który opluł i próbował obrabować na północy Włoch 97-letniego księdza Antonio Bottoglia, nie podawała jego narodowości. Dyrektor IAR Paweł Piszczek wezwał ją na rozmowę. Nygren tłumaczyła dyrekcji Agencji, że w tym przypadku narodowość sprawcy nie miała znaczenia. W kolejnej rozmowie dyrektor Piszczek nakazał dziennikarce publikowanie narodowości w każdej sytuacji, jeśli sprawa będzie dotyczyła przestępczości. Nygren odmówiła, bo uznała, że niekiedy byłoby to działanie dyskryminacyjne. Piszczek  stwierdził, że w takim razie dziennikarka może spodziewać się zwolnienia. Ostatecznie  Nygren trafiła do działu dokumentacji.

Rzeczniczka Polskiego Radia Małgorzata Kaczmarczyk nie odpowiedziała nam w poniedziałek na pytanie o powody zmiany zakresu obowiązków Doroty Nygren.

Dorota Nygren ostatnio była w IAR edytorką, wcześniej przygotowywała i prowadziła serwisy dla Programu II Polskiego Radia i wiadomości sprzedawane rozgłośniom lokalnym. Z Polskim Radiem związana jest od końca 1999 roku (z przerwą na pracę producenta krajowego w TVN 24). Wcześniej była m.in. dziennikarką Polskiej Agencji Prasowej i RMF FM.

(KOZ, 14.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Nadzieja musi ponownie starać się o swoje częstotliwości

(fot. pixabay.com)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpisze konkurs na częstotliwości diecezjalnego Radia Nadzieja z Łomży, bo nadawca – Diecezja Łomżyńska – na czas nie zwrócił się o przedłużenie koncesji.

Zgodnie z przepisami nadawca musi wystąpić o przedłużenie koncesji na kolejnych 10 lat najpóźniej rok przed jej wygaśnięciem (w przypadku Radia Nadzieja obowiązuje ona do połowy lipca 2018 roku). Ponieważ Diecezja Łomżyńska tego nie zrobiła, KRRiT musiała rozpisać nowy konkurs na częstotliwości wykorzystywane przez Radio Nadzieja: 103,6 MHz w Łomży, 93,8 MHz w Grajewie i 93,9 MHz w Ostrołęce. Wicedyrektor rozgłośni ks. Tomasz Trzaska zapowiada, że Diecezja wystartuje w tym postępowaniu.

(KOZ, 15.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo