Dział: RADIO

Dodano: Październik 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor IAR zagroził zwolnieniem Dorocie Nygren

(fot. pixabay.com)

Dyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej Paweł Piszczek zagroził zwolnieniem edytorce Dorocie Nygren - dowiedział się "Presserwis". Nygren znalazła się w gronie pięciu dziennikarek IAR, o których prawa pracownicze działające w Polskim Radiu związki zawodowe zapytał dział kadr spółki.

Z naszych ustaleń wynika, że Dorota Nygren 2 września br. w informacji o mężczyźnie, który opluł i próbował obrabować na północy Włoch 97-letniego księdza Antonio Bottoglia, zdecydowała się nie podawać jego narodowości. Dyrektor IAR Paweł Piszczek wezwał Dorotę Nygren na rozmowę. Zdaniem dziennikarzy Polskiego Radia, z którymi rozmawialiśmy, Nygren miała tłumaczyć dyrekcji Agencji, że w tym konkretnym przypadku narodowość sprawcy nie miała znaczenia.

Na kolejnej rozmowie Dorota Nygren miała usłyszeć od dyrektora Pawła Piszczka, że ten chce ją "wybawić z dylematu zawodowego". Nakazał dziennikarce publikowanie narodowości w każdej sytuacji, jeśli sprawa będzie dotyczyła przestępczości. Nygren odmówiła, bo uznała, że niekiedy byłoby to działania dyskryminacyjne. Dyrektor stwierdził, że w takim razie może spodziewać się zwolnienia.

– Nie udzielam żadnych informacji – mówi dyrektor IAR Paweł Piszczek. Piszczek odesłał nas do rzeczniczki Polskiego Radia Małgorzaty Kaczmarczyk, które nie odpowiedziała na nasze pytanie w tej sprawie.

– Między mną a dyrekcją był pewien spór. W gabinecie usłyszałam, że mogę się liczyć z rozwiązaniem umowy o pracę – przyznaje Dorota Nygren.

Z naszych ustaleń wynika, dział kadr Polskiego Radia zapytał działające w spółce związki zawodowe o prawa pracownicze, w tym o ochronę przed zwolnieniem, pięciu dziennikarek Informacyjnej Agencji Radiowej. Jedną z nich jest Dorota Nygren. – Od związku zawodowego, który dostał zapytanie w mojej sprawie, wiem, że zostałam umieszczona na liście – potwierdza Nygren.

Obok Doroty Nygren zapytanie dotyczyło: edytorki Małgorzaty Zalewskiej, reporterek Małgorzaty Naukowicz i Danuty Zaczek oraz Bożeny Falkowskiej, która obecnie pracuje w dziale dokumentacji.

Rzeczniczka Polskiego Radia nie odpowiedziała na nasze pytania dotyczące zapytań kadr.

(KOZ, 10.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.