Dział: PRASA

Dodano: Listopad 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania powołani do zarządu Agory

Wynik głosowania akcjonariuszy Agory na Grzegorza Kanię

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Agory SA powołało w środę 8 listopada br. do zarządu spółki Annę Kryńską-Godlewską i Grzegorza Kanię.

Za powołaniem Kryńskiej-Godlewskiej i Kani oddano po 44 358 401 głosów, a przeciw – 716 470. Ich kadencja wygaśnie z dniem odbycia walnego zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe Agory za 2017 rok (zarząd Agory powoływany jest na wspólną, pięcioletnią kadencję).

Anna Kryńska-Godlewska będzie odpowiadać za pion nowe przedsięwzięcia, a Grzegorz Kania za finanse i administrację, technologię oraz dział audytu wewnętrznego.

Wcześniej z zasiadania w zarządzie Agory zrezygnowali Grzegorz Kossakowski i Robert Musiał.

Anna Kryńska-Godlewska od czerwca ub.r. zasiadała w radzie nadzorczej Agory SA. Przez 20 lat była związana z Media Development Investment Fund, gdzie przez ostatnie dziewięć lat była członkiem zarządu i dyrektorem inwestycyjnym odpowiedzialnym za inwestycje funduszu w media w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

Grzegorz Kania dotychczas był dyrektorem finansowym i członkiem zarządu Grupy Onet-RAS Polska. W Ringier Axel Springer Polska pracował jako CFO od 2012 roku. W latach 2008-2011 kierował finansami w skandynawskiej Grupie Kapitałowej BLStream. Wcześniej, od 2003 do 2008 roku, pełnił funkcję zastępcy dyrektora finansowego UPC Polska.


(KOZ, 09.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SDP protestuje przeciwko rezolucji niemieckich dziennikarzy

(fot. pixabay.com)

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wydało oświadczenie, w którym sprzeciwia się informacjom zawartym w rezolucji Niemieckiego Związku Dziennikarzy.

Według Jolanty Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, która podpisała się pod oświadczeniem, w rezolucji Niemieckiego Związku Dziennikarzy znalazły się nieprawdziwe informacje wskazujące, że w Polsce ograniczana jest wolność mediów. Organizacji nie podobają się też wypowiedzi w mediach Franka Ueberalla, przewodniczącego tamtejszego związku, który m.in. uważa, że w Polsce dziennikarze są nękani, a media podporządkowane jednej władzy. 

„Tymczasem w rzeczywistości nic takiego nie ma miejsca. Media w Polsce funkcjonują na podstawie prawa stanowionego w demokratyczny sposób, obowiązujące w polskim systemie prasowym przepisy respektują wszystkie zasady wolnych i niezależnych mediów” - napisała w oświadczeniu Jolanta Hajdasz. Jest ona kandydatką na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Prasowej.


(IKO, 09.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo