Temat: telewizja

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 02, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Artur Andrus i Robert Kantereit odchodzą z radiowej Trójki

Artur Andrus z Trójką związany jest od 1994 roku (fot. Piotr Król/Press)

Artur Andrus i Robert Kantereit odchodzą z Programu III Polskiego Radia, po tym jak nie dostali zgody zarządu Polskiego Radia na współpracę ze z TVN 24.

– To nie był dla mnie wybór pomiędzy TVN 24 a Trójką. To jest dla mnie wybór pomiędzy tym, czy ja mogę coś o sobie decydować, czy nie – mówi Artur Andrus. – Dotychczas przez dwanaście lat moja współpraca z TVN 24 jakoś nie przeszkadzała poprzednim zarządom, dało się to godzić – zwraca uwagę. I dodaje: – Zgodnie z umową i jej wszelkimi zapisami formalnie powinienem mieć zgodę na każdy występ publiczny.
Jak informowaliśmy, Artur Andrus nie otrzymał zgody od zarządu Polskiego Radia na współpracę ze ”Szkłem kontaktowym” w TVN 24. W odpowiedzi na pytania "Presserwisu" rzeczniczka radia Małgorzata Kaczmarczyk informowała, że w czwartek 19 października prezes Jacek Sobala spotkał się z Arturem Andrusem. "Nie ujawniamy treści tej rozmowy. Czy Artur Andrus zostanie w Trójce – decyzja należy do niego" - przekazała nam Kaczmarczyk.
– Postanowiłem, że jeżeli stanowisko radia będzie nieugięte i nie znajdziemy możliwości porozumienia w tej sprawie, odejdę. I tak się stało – mówi Artur Andrus. – Nie wiem, czy jeszcze wystąpię na antenie Trójki. Być może jeszcze się pojawię, żeby poprowadzić ostatnią audycję. Poprosiłem o szybkie rozwiązanie umowy za porozumieniem stron - dodaje Andrus.
Artur Andrus do radiowej Trójki trafił w 1994 roku. Prowadził takie audycje, jak ”Powtórka z rozrywki”, ”Teraz śmieszniej” i ”MUR – Magazyn Uzupełnień Rozrywkowych”. Obecnie jest autorem codziennej ”Akademii rozrywki”. W 2005 roku dołączył do grona komentatorów "Szkła kontaktowego" w TVN 24.
Z podobnych pwodów z Trójki odchodzi Robert Kantereit, który nie otrzymał zgody zarządu Polskiego Radia na współpracę z TVN 24. – Zostaliśmy postawieni pod ścianą przez prezesa. Wybór był trudny – mówi Robert Kantereit. – Myślę, że Artur i ja traktowaliśmy Trójkę jak dom. Tym trudniej podejmuje się takie decyzje – tłumaczy. Kantereit w Trójce wykorzystuje teraz zaległy urlop. Od 2015 roku jest jednym z prowadzących pasmo w TVN 24 „Wstajesz i wiesz”. W Trójce pracował od 2004 roku, gdzie prowadził popołudniowe wydania „Zapraszamy do Trójki”.

(KOZ, 02.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rodzaj prorządowej tubki, której opadają słupki - zaśpiewał Bukartyk u Manna

"Coraz smutniej na Myśliwieckiej" – powiedział w piątek na antenie Programu III Polskiego Radia Wojciech Mann, nawiązując do odejścia z Trójki Artura Andrusa i Roberta Kantereita. Do decyzji dziennikarzy odniósł się również w swojej piosence Piotr Bukartyk.

Jak informowaliśmy, Artur Andrus i Robert Kantereit odchodzą z Programu III Polskiego Radia, po tym jak nie dostali zgody zarządu Polskiego Radia na współpracę ze z TVN 24.

"”Jak wynika z państwa listów, również smutno wam jest, że nasi koledzy Robert Kantereit i Artur Andrus zostali zmuszeni do podjęcia decyzji o odejściu z „Trójki”. I to też nie poprawia nam tutaj nastroju. W ogóle na Myśliwieckiej coraz smutniej” - mówił w piątkowym "Zapraszamy do Trójki" prowadzący program Wojciech Mann (cytat za Wyborcza.pl)

Piotr Bukartyk, stały gość Manna, wykonał piosenkę nawiązującą do odejścia Artura Andrusa i Roberta Kantereita (piosenkę znajdziecie na też na stronie Polskiego Radia).

Hej, hej, hej,
Co i raz to nas tu mniej
Hej, hej, hej,
Co i raz to nas tu mniej
Że napomknę o Arturze,
Co wytrzymać nie mógł dłużej

Hej, hej, hej,
Co i raz to nas tu mniej
Jakiś taki głupi czas,
Że co i rusz to mniej tu nas
Ajeśli wszystko jest all right,
Gdzie jest Robert Kantereit?

Hej, hej, hej,
Co i raz to nas tu mniej
Straty, gdy się je podlicza
Tutaj czy na Woronicza
W sumie to niewielka cena
Jak na kieszeń suwerena

Hej, hej, hej,
Co i raz to nas tu mniej
Zamiast głosu pokolenia,
Które właśnie stację zmienia
Rodzaj prorządowej tubki,
Której opadają słupki

Hej, hej, hej,
Co i raz to nas tu mniej
I wie pan co, czuję, że
Też rozpływamy się we mgle
Czy znikną i słuchacze nasi,
A ostatni światło zgasi?

(KOZ, 03.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo