Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 30, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości tematem European VRAR Congress

Jak podbijać rynki usługami opartymi na VR? Co słychać w wirtualnej rzeczywistości? Czy w VR może wyleczyć zeza? Odpowiedzi m.in. na te pytania poznają uczestnicy European VRAR Congress.

Trzecia już edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 23-24 listopada w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. - European VRAR Congress to najważniejsze tego typu wydarzenie w naszej części Europy dotyczące roli wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w przemyśle, nauce i pozostałych dziedzinach życia. Program trzeciej edycji konferencji dotyka branż takich jak marketing, media, architektura, kultura i szeroko pojęty biznes. Tym razem przygotowaliśmy też szczególnie mocny blok medyczny - mówi Piotr Graszek, dyrektor wykonawczy kongresu.
Wydarzenie otworzy prelekcja doktora Przemysława Korzeniowskiego z Imperial College w Londynie, który opowie o tym, jak VR-owe symulatory mogą pomóc w szkoleniu chirurgów.

Grzegorz Piechota z Uniwersytetu w Oksfordzie i Harvardzkiej Szkoły Biznesu wyjaśni, dlaczego to sami konsumenci są najczęściej sprawcami gwałtownych zmian w wielu branżach. Opowie też, czego brakuje produktom i usługom, by zmieniały zachowania konsumentów i jaka jest rola VR oraz AR w tym procesie.
Przykład wykorzystania technologii w reklamie przedstawią natomiast Jacek Stefanowicz z VML Poland i Kuba Matyka z Melt. Opiszą oni case study kampanii „Samsung presents. The Missed Spaceflight”. Prelegenci opowiedzą o pomyśle, doświadczeniu VR i samej reklamie, z dwóch punktów widzenia: agencji marketingowej i studia VR.

O tym nowym sposobie komunikacji opowie podczas kongresu Louis Jebb - założyciel i prezes brytyjskiego startupu Immersiv.ly, który przygotowuje i sprzedaje treści dziennikarskie w wirtualnej rzeczywistości.
O szczegółach produkcji w technologii VR opowie na konferencji realizator dźwięku, scenarzysta i reżyser audio, producent muzyczny Paweł Uszyński. Odwoła się on do dwóch projektów, nad którymi pracował: gry VR „Interkosmos” oraz słuchowiska binauralnego „Tunel”. Podzieli się także doświadczeniami wyniesionymi z tworzeniem nagrania binauralnego, poprzez zamontowanie mikrofonów w uszach aktora-głównego bohatera.

(30.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz "The Independent" poprowadzi warsztaty na European VRAR Congress

European VRAR Congress

Louis Jebb - wieloletni dziennikarz brytyjskiego dziennika "The Independent" poprowadzi warsztaty z tworzenia materiałów wideo w 360 st. podczas European VRAR Congress.

Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję poznać znaczenie i siłę wideo 360 w opowiadaniu historii oraz procesy i narzędzia pomagające w tworzeniu krótkich form dziennikarskich. Efektem warsztatów będą przygotowane przez uczestników krótkie, kilkuminutowe dokumenty 360 w formie relacji z kongresu.

Warsztaty adresowane są do każdego, kto chciałby zacząć eksperymentować (lub już eksperymentuje) z wideo 360.

Więcej informacji o wydarzeniu, programie i biletach na stronie: vrcongress.pl.

(CP, 20.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo