Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Październik 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Marek Pacuła, dziennikarz radiowy i telewizyjny

Marek Pacuła (screen z YouTube.com)

Nie żyje Marek Pacuła, dziennikarz radiowy i telewizyjny, reżyser, satyryk i konferansjer Piwnicy pod Baranami - poinformowało Radio Kraków. 

Marek Pacuła był absolwentem filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1972 współpracował z Polskim Radiem oraz Ośrodkiem TVP w Krakowie. Był współautorem radiowych "Spotkań z balladą", występował z Krzysztofem Materną  w krakowskim klubie studenckim Nowy Żaczek. Był także autorem satyrycznych felietonów „Szkła Kontaktowego” w TVN 24, audycji radiowych, scenariuszy telewizyjnych oraz tekstów piosenek. Od momentu tragicznego wypadku w 2012 roku pozostawał w śpiączce. Miał 72 lata. (Mackuch) 

(22.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Październik 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Piekary będzie miało trzy studia

(fot. pixabay.com)

W ramach remontu Miejskiego Domu Kultury w Piekarach, w którego budynku mieści się Radio Piekary, śląska rozgłośnia zbuduje od podstaw dwa studia, a jedno zmodernizuje.

- Dwa nowe studia będą wykorzystywane do bieżącej emisji. Z jednego prowadzone będą wszystkie pasma i programy prezenterskie, a drugie, większe, będzie wykorzystywane na potrzeby serwisów informacyjnych, codziennego programu publicystycznego "Rozmowa dnia" oraz wywiadów z artystami. Studio, które modernizujemy, będzie służyło między innymi do organizowania sesji nagraniowych zespołów muzycznych - mówi Rafał Kurowski, redaktor naczelny Radia Piekary.

W studiach zostanie rozbudowany system kamer do nagrywania materiałów wideo z myślą o ich zamieszczaniu w internecie. To wymaga odpowiedniego oświetlenia, wymiany instalacji elektrycznej, a nawet systemu klimatyzacji.

Muzyczno-informacyjne Radio Piekary nadaje w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej. Nadajnik i system antenowy zlokalizowane są na kominie Ciepłowni Radzionków.
Według badania Radio Track w ostatniej fali badawczej (lipiec-wrzesień br.) Radio Piekary miało 5,62 proc. udziału w rynku w województwie śląskim.


(PM, 23.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo