Temat: etyka mediów

Dział: RADIO

Dodano: Październik 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dotarł do sondażu przygotowanego dla PiS. Zwolnili go z Polskiego Radia, po tym jak nie chciał zdradzić źródła

Polskie Radio zwolniło dziennikarza politycznego portalu Polskieradio.pl Michała Fabisiaka, po tym jak nie chciał ujawnić naczelnemu swoich informatorów.

Michał Fabisiak napisał w poniedziałek 16 października br. na Polskieradio.pl, że z wewnętrznego sondażu Prawa i Sprawiedliwości wynika, że w wyborach prezydenckich w Warszawie duże szanse na zwycięstwo w pierwszej turze ma wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, ale nominację partyjną ma otrzymać marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Później wyniki sondażu opublikował serwis 300polityka.pl, a we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek na Twitterze nazwała te doniesienia fake newsem i twierdziła, że "PiS nie zlecał i nie robił żadnego sondażu wyborczego".

Z informacji "Presserwisu" wynika, że dyrektor i redaktor naczelny Polskieradio.pl Piotr Chęciński zażądał od Michała Fabisiaka ujawnienia źródła informacji, na co dziennikarz się nie zgodził. Fabisiak dostał od Chęcińskiego wypowiedzenie umowy o pracy.
Michał Fabisiak nie chce komentować sprawy i odsyła do rzeczniczki Polskiego Radia Małgorzaty Kaczmarczyk. Do rzeczniczki skierował nas również dyrektor Piotr Chęciński. - Nie komentujemy tych doniesień - ucina Kaczmarczyk.

Michał Fabisiak do zespołu portalu Polskieradio.pl dołączył w styczniu br. Radio informowało wówczas, że zatrudnienie Fabisiaka to "kolejny krok w kierunku rozwoju newsowej części portalu". Dziennikarz jako pierwszy poinformował m.in. o tym, że PiS wycofuje się z pomysłu ograniczenia kadencyjności w samorządach oraz o tym, że Prokuratura Regionalna w Łodzi wszczęła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez prokurator zajmującą się sprawą Amber Gold.

Fabisiak wcześniej związany był z Wirtualną Polską, Grupą Radiową Time, RMF Maxxx i Radiem PiN.

(KOZ, 20.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Październik 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Marek Pacuła, dziennikarz radiowy i telewizyjny

Marek Pacuła (screen z YouTube.com)

Nie żyje Marek Pacuła, dziennikarz radiowy i telewizyjny, reżyser, satyryk i konferansjer Piwnicy pod Baranami - poinformowało Radio Kraków. 

Marek Pacuła był absolwentem filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1972 współpracował z Polskim Radiem oraz Ośrodkiem TVP w Krakowie. Był współautorem radiowych "Spotkań z balladą", występował z Krzysztofem Materną  w krakowskim klubie studenckim Nowy Żaczek. Był także autorem satyrycznych felietonów „Szkła Kontaktowego” w TVN 24, audycji radiowych, scenariuszy telewizyjnych oraz tekstów piosenek. Od momentu tragicznego wypadku w 2012 roku pozostawał w śpiączce. Miał 72 lata. (Mackuch) 

(22.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo