Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Pakt" z Marcinem Dorocińskim zobaczą widzowie HBO w USA

Główną rolę w serialu "Pakt" gra Marcin Dorociński (fot. Piotr Książek/HBO)

Abonenci HBO w Stanach Zjednoczonych będą mogli zobaczyć polski serial "Pakt" z Marcinem Dorocińskim w roli dziennikarza śledczego.

Oba sezony "Paktu" udostępnione zostaną im w grudniu br. w serwisach HBO Now, HBO Go i HBO On Demand. Polski serial znalazł się wśród wybranych produkcji HBO Europe, HBO Latin America i HBO Asia, które zaoferowane zostaną klientom nadawcy w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszy sezon "Paktu" jesienią 2015 roku przyciągnął do HBO średnio 124,2 tys. widzów, a drugi jesienią 2016 roku - 97,8 tys. widzów (dane Nielsen Audience Measurement).


(KOZ, 18.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: etyka mediów

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ziemowit Kossakowski stanie przed komisją etyki TVP

Samuel Pereira i Ziemowit Kossakowski w przeszłości gościli na antenie Telewizji Republika (screen z YouTube.com)

Sprawą tekstu Ziemowita Piasta Kossakowskiego pt. "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem" opublikowanego na stronie Tvp.info ma się zająć komisja etyki TVP.

Orzeczenie komisji stwierdzające naruszenie zasad etyki dziennikarskiej stanowi podstawę dla pracodawcy (dyrektora jednostki zatrudniającej) do wnioskowania o rozwiązanie umowy o pracę, zastosowania kary porządkowej, wystąpienie o cofnięcie karty ekranowej, czy w przypadku dziennikarza-współpracownika - wystąpienie o rozwiązanie uowy cywilnoprawnej lub cofnięcie karty ekranowej.

Z naszych informacji wynika, że przed komisją nie stanie żaden z przełożonych Ziemowita Kossakowskiego. Informacje te próbowaliśmy potwierdzić u Dobromiły Skalskiej, przewodniczącej komisji. "Komisja Etyki TVP zajmuje się sprawą materiału p. Kossakowskiego. Postępowanie jest jednak niejawne. Szczegóły po zakończeniu prac w Centrum Informacji TVP" - napisała Skalska w mailu przesłanym do redakcji "Presserwisu". Centrum Informacji TVP nie odpowiedziało na pytanie, kiedy dojdzie do posiedzenia komisji etyki w tej sprawie.

Według Michała Szułdrzyńskiego, zastępcy redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" (Gremi Media), szefowie Kossakowskiego, w tym Samuel Pereira, mogą spać spokojnie, choć zapewne aprobowali feralny tekst. - W tym przypadku trudno mówić o "wypadku przy pracy". Tekst pisany był na konkretne zamówienie. Przez trzy dni był na stronie i nie przeszkadzał żadnemu z szefów TVP - mówi Szułdrzyński. Dziennikarz przypomina, że kilka informacji podanych przez Kossakowskiego cytowały również "Wiadomości" TVP. - Wydawcom w każdej redakcji zdarza się wypuścić niezweryfikowany materiał albo fake news. To było jednak świadome i skoordynowane działanie. Podejrzewam, że nikomu w TVP włos z głowy nie spadnie - dodaje Szułdrzyński.

(Mackuch, 18.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo