Dział: PRASA

Dodano: Październik 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Masa” próbuje zablokować sprzedaż książki Latkowskiego i Pytlakowskiego

Dom wydawniczy Rebis otrzymał wezwanie do wstrzymania sprzedaży książki Piotra Pytlakowskiego i Sylwestra Latkowskiego „Koronny nr 1. Pseudonim Masa”.

Książka Latkowskiego i Pytlakowskiego trafiła do sprzedaży 10 października br. W jej opisie na stronie internetowej czytamy, że jest to książka „o polskich koronnych, elitarnej grupie przestępców, którzy zgodzili się pomóc organom ścigania w walce z mafią. Tak jak ten najbardziej znany, Jarosław Sokołowski, pseudonim Masa. Dzisiaj celebryta, a niegdyś bezwzględny gangster. To człowiek o stu twarzach. Które z nich to tylko maski? Jaka jest prawdziwa twarz Masy? Tego dowiecie się z lektury”.
Do wydawnictwa Rebis trafiło wezwanie do wstrzymania sprzedaży książki i informacja o pozwie sądowym, wysłane przez pełnomocnika „Masy” - adwokata Michała Piecha. Jarosław Sokołowski „Masa” powołuje się na „naruszenie dóbr osobistych” i „dekonspirację świadka koronnego”. „W pozwie o naruszenie dóbr osobistych został zawarty wniosek o tymczasowe zabezpieczenie powództwa w postaci wstrzymania sprzedaży ww. książki, a a w razie skierowania jej do sprzedaży, o wycofanie jej z punktów sprzedaży” - czytamy w piśmie pełnomocnika „Masy”. Znajduje się w nim też ostrzeżenie, że „w razie skierowania książki (…) do sprzedaży, do prokuratury zostanie złożone zawiadomienie o popełnieniu przez osoby odpowiedzialne za dekonspirację świadka koronnego przestępstwa (...)”. - Przecież to śmieszne. „Masa”, który na Facebooku umieszcza zdjęcia z wakacji boi się dekonspiracji – komentuje Sylwester Latkowski.

(MAK, 11.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Październik 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stasiński i Jędrzejewski sprzedali akcje Agory o wartości 103 tys. zł

(fot. pixabay.com)

Agora SA zakończyła program skupu akcji własnych w celu ich umorzenia. Na program wydano łącznie 21,69 mln zł.

Ogółem podczas skupu spółka nabyła 1 084 595 akcji stanowiących 2,28 proc. kapitału zakładowego za cenę 21,69 mln zł. Płacono po 20 złotych za akcję.

Jak podała Agora SA w komunikacie, wśród sprzedających byli m.in. Piotr Stasiński, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", i Sławomir Jędrzejewski, dyrektor ds. sprzedaży korporacyjnej, którzy łącznie zbyli 5178 akcji Agory SA za ponad 103 tys. zł.

(TAD, 12.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo