Dział: PRASA

Dodano: Październik 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Sakiewicz przeprosił Adama Michnika

Oświadczenie, w którym naczelny i wydawca "Gazety Polskiej przeprosili Adama Michnika, ukazało się po 12-letnim procesie

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", i wydawca tygodnika Niezależne Wydawnictwo Polskie przeprosili Adama Michnika. Przeprosiny ukazały się 4 października br. na łamach "Gazety Polskiej" i są finałem 12-letniego procesu, który Adam Michnik wytoczył za artykuł "Gry i zabawy Ubekistanu".

"W artykule pt.: »Gry i zabawy Ubekistanu« ("Gazeta Polska" z dnia 17 sierpnia 2005 r.) stwierdziliśmy, że Adam Michnik – redaktor naczelny »Gazety Wyborczej« usprawiedliwiał korupcję w Polsce, jeżeli korzystali z niej komuniści. Przyznajemy, że wypowiedź ta nie była prawdziwa i bezpodstawnie podważała wiarygodność i dobre imię pana Adama Michnika. W związku z tym przepraszamy pana Adama Michnika – redaktora naczelnego »Gazety Wyborczej« (...)" – napisano w oświadczeniu opublikowanym w "Gazecie Polskiej", podpisanym przez Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego oraz wydawcę tygodnika Niezależne Wydawnictwo Polskie. Autorem tekstu "Gry i zabawy Ubekistanu" jest Jerzy Targalski.

W sierpniu br. Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał, że Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i wydawca Niezależne Wydawnictwo Polskie mają przeprosić Adama Michnika, redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" (Agora SA). Sąd zwolnił ich natomiast z wpłacania 30 tys. zł na cel społeczny, czego domagano się w pozwie. Wyrok jest prawomocny, proces trwał dwanaście lat.

(JOK, 05.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Październik 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" sprzedawała średnio w sierpniu 101 828 egz.

Najlepiej sprzedającym się ogólnopolskim dziennikiem w sierpniu br. był "Fakt" (Ringier Axel Springer Polska) - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Wszystkie tytuły w segmencie zanotowały spadki w porównaniu z sierpniem ub.r.

Średnia sprzedaż ogółem "Faktu" wyniosła w sierpniu br. 253 211 egz. i była niższa o 6,33 proc. niż rok wcześniej. Na drugim miejscu był "Super Express" (ZPR Media) – 122 432 egz. (spadek o 7,27 proc.), a na trzecim "Gazeta Wyborcza" (Agora SA) – 101 828 egz. (największy spadek w zestawieniu - o 23,30 proc.). "Puls Biznesu" (Bonnier Business Polska) ze sprzedażą 9765 egz. zanotował najmniejszy spadek w zestawieniu - o 2,62 proc.

(JOK, 05.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo