Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Od 5 października program "Tomasz Sekielski. Teoria spisku" w Fokus TV

Tomasz Sekielski rozpocznie cykl odcinkiem dotyczącym śmierci Andrzeja Leppera (screen z YouTube)

5 października br. w Fokus TV zadebiutuje program dokumentalny "Tomasz Sekielski. Teoria spisku". W pierwszym odcinku dziennikarz zajmie się teoriami spiskowymi na temat samobójstwa Andrzeja Leppera, przewodniczącego Samoobrony. 

Program jest autorskim cyklem dokumentalnym Tomasza Sekielskiego. Będzie emitowany w czwartki o godz. 22. Zaplanowano dziesięć 45-minutowych odcinków. - Wybrałem kilkadziesiąt wydarzeń z historii Polski, na temat których nadal krążą teorie spiskowe. Każdy odcinek dotyczy innej sprawy. Zajmiemy się np. sprawą tak zwanej szafy Bieruta oraz historią więzień CIA w Polsce - mówi "Presserwisowi" Tomasz Sekielski. Dziennikarz przyznaje, że w wielu przypadkach udało się dotrzeć do nieznanych dokumentów i informacji. - Tak było w przypadku niemieckiego zbrodniarza Ericha Kocha czy nowych dowodów w sprawie zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów - dodaje Sekielski.

W każdym programie znajdą się materiały archiwalne, rozmowy z gośćmi i ekspertami. Narratorem będzie Tomasz Sekielski. Program zadebiutuje w Fokus TV w czwartek 5 października br. Pierwszy odcinek nosi tytuł "Śmierć w Samoobronie".

(Mackuch, 04.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Magdalena Sroka straci stanowisko? W poniedziałek zapadnie decyzja

Magdalena Sroka (fot. Marcin Kułakowski / PISF)

Rada Programowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w poniedziałek zaopiniuje pismo ministra kultury w sprawie odwołania ze stanowiska dyrektor Magdaleny Sroki.

W rozmowie z Katarzyną Sobiechowską-Szuchtą, dziennikarką Rmf FM, Jacek Bromski, przewodniczący rady PISF, poinformował, że powodem wniosku ministra o dymisję Magdaleny Sroki jest list, który został skierowany do Motion Picture Association of America.

Bromski Polskiej Agencji Prasowej powiedział, że "list dotyczył zezwolenia na użycie w naszych materiałach reklamowych zdjęć z ceremonii oscarowych, kiedy Andrzej Wajda i Paweł Pawlikowski dostają Oscara. Był napisany skandaliczną angielszczyzną - adresaci nie bardzo zrozumieli, o co chodzi". Jacek Bromski dodał: "zawarto tam również aluzje do cenzury w Polsce".

- Od kilku dni jestem chora, mam zwolnienie lekarskie Nie dotarła do mnie z ministerstwa żadna decyzja na piśmie, podejrzewam, że odbiorę ją w Krakowie, bo tu jestem zameldowana - mówiła "Gazecie Wyborczej" Magdalena Sroka, przyznając, że o sprawie dowiedziała się z mediów.

Do formalnego zwolnienia Sroki ze stanowiska potrzebna jest opinia rady Instytutu. Ta zbiera się w najbliższy poniedziałek.

(CP, 04.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo