Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP wydała już jedną czwartą z 800 mln rządowej pożyczki

Siedziba TVP

Telewizja Polska wydała już ponad 200 mln zł z 800 mln zł rządowej pożyczki - przyznał prezes TVP Jacek Kurski podczas posiedzenia Rady Mediów Narodowych. Za złą kondycję finansową TVP Kurski obwinił badającą oglądalność firmę Nielsen i reklamodawców.   

Jacek Kurski uczestniczył 28 września br. w posiedzeniu RMN, która zajmowała się sytuacją finansową TVP. Przypomnijmy, że rząd pożyczył TVP 800 mln zł, a pieniądze mają być wypłacone w czterech transzach. Z naszych informacji wynika, że Kurski na posiedzeniu RMN potwierdził, że TVP wydała już ponad 200 mln zł pożyczki rządowej. Tłumaczył, że pieniądze poszły na inwestycje i wprowadzenie na antenę nowych programów.

Jacek Kurski przedstawił RMN też informacje dotyczące przychodów TVP z abonamentu, reklamy i sponsoringu. Jak dowiedział się "Presserwis" Kurski podał, że przychody z reklamy i sponsoringu w pierwszych siedmiu miesiącach br. spadły o 50 mln zł w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku. Natomiast wpływy z abonamentu były niższe o 20 mln zł.

Według naszych informacji Kurski tłumacząc te spadki oskarżył firmę Nielsen o zaniżanie w pomiarach oglądalności TVP. Mówił, że nieprawdziwe - jego zdaniem - dane powodują, iż reklamodawcy odwracają się od TVP, bo działają jak kartel. Jacek Kurski pytany przez RMN o politykę oszczędności TVP zapewnił, że planowane są zmiany strukturalne, które mają doprowadzić do ograniczenia kosztów.


(Mackuch, 29.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: radio

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 30, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarła Pamela Bem-Niedziałek, dziennikarka TVN24

(fot. screen z TwitterTVN24 BiS

"W wieku 39 lat zmarła dziennikarka, nasza redakcyjna koleżanka Pamela Bem-Niedziałek. Do końca dzielnie walczyła z ciężką chorobą" – napisał na Twitterze zespół TVN 24 BiS.

Pamela Bem-Niedziałek współtworzyła telewizję TVN24, a następnie TVN CNBC i TVN24 BiS. Była wydawcą, reporterką i prezenterką.

"Niesamowicie pracowita, bardzo inteligentna, dokładna, weryfikująca każdą informację i zadająca właściwe pytania" – czytamy na stronie tvn24bis.pl, wspomnienia Marka Tejchmana, zastępcy redaktora naczelnego "Dziennika Gazety Prawnej", komentatora TVN24 BiS.

Z kolei Łukasz Kijek, prezenter TVN24 BiS określił ją jako "stuprocentową profesjonalistkę", a Paweł Blajer, dziennikarz TVN24 powiedział: "Gdyby tytuły naukowe były przyznawane za materiały telewizyjne, ona byłaby już trzy razy profesorem".

Prywatnie Pamela Bem-Niedziałek była córką Ewy Bem. Osierociła dwójkę dzieci.

(JOK, 30.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo