Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszył konkurs Grand Press 2017

Zgłoszenia do Grand Press 2017 przyjmowane są od 1 października

Od 1 października magazyn "Press" przyjmuje prace do tegorocznej edycji konkursu Grand Press. W jego ramach jury przyzna nagrody za najlepsze materiały dziennikarskie mijającego roku, a kolegia redakcyjne wybiorą Dziennikarza Roku 2017.

Grand Press - największy konkurs dziennikarski w Polsce – organizowany jest przez magazyn "Press" od 21 lat. Składa się z dwóch głównych części: wyboru najlepszych materiałów dziennikarskich (nagrody Grand Press) i wyboru Dziennikarza Roku. Po raz kolejny zostaną też przyznane: Grand Press Digital, Grand Press Economy i Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego. 

Zgłoszenia materiałów do nagród Grand Press przyjmowane będą do 3 listopada br. Ocenione zostaną materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe opublikowane albo wyemitowane w mediach, w języku polskim, między 1 listopada 2016 roku a 31 października 2017 roku. Można je zgłaszać w kategoriach: News, Dziennikarstwo śledcze, Publicystyka, Reportaż (prasowy, radiowy, telewizyjny), Wywiad, Dziennikarstwo specjalistyczne.

Nagrodę Grand Press Digital otrzyma dziennikarz lub redakcja, która wykazała się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej. Nagrodę Grand Press Economy otrzyma dziennikarz lub redakcja wyróżniający się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych. Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego miesięcznik "Press" ustanowił w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego. Otrzyma ją dziennikarz sportowy mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturę zawodową i osobistą.

Ponadto już po raz 21. kolegia redakcyjne polskich mediów wybiorą Dziennikarza Roku. Kandydatów będą mogły zgłaszać do 5 grudnia. 

Szczegóły - w regulaminie konkursu.

Mecenasem konkursu i gali jest Kulczyk Investments.
Partnerami konkursu i gali są Google oraz Grupa Żywiec.
Sponsorem nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego jest BGŻ BNP Paribas.

Zapraszamy do udziału!

(RG, 29.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Część redakcji wysyła dziennikarzy na referendum w Katalonii

(fot. pixabay.com)

Niektóre polskie redakcje wysyłają korespondentów do Barcelony, gdzie katalońscy separatyści na 1 października br. zaplanowali referendum w sprawie niepodległości Katalonii.

Spośród stacji radiowych dziennikarza wysyła RMF FM - w piątek 29 września br. do Katalonii pojedzie Paweł Balinowski. Dla Polskiego Radia referendum obsługiwać będzie korespondentka z Barcelony Ewa Wysocka. 

"Dziennik Gazeta Prawna" do stolicy Katalonii wysyła dziennikarza Bartłomieja Niedzińskiego. - Nie wykluczamy też współpracy z innymi osobami, które zajmują się tą tematyką – zapowiada Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny "Dziennika Gazety Prawnej".

Dla "Rzeczpospolitej" wydarzenia w Katalonii obsługuje Jędrzej Bielecki. W cyklu "Rozmowy czwartkowe" 27 września br. ukazała się jego rozmowa z Raulem Romevą odpowiedzialnym za sprawy zagraniczne w katalońskim rządzie. Jędrzej Bielecki na referendum nie zostaje jednak w Barcelonie. - Już od jakiegoś czasu zajmujemy się katalońskim referendum. I nadal tak będzie - zapewnia Jerzy Haszczyński, szef działu zagranicznego "Rz". 

W "Gazecie Wyborczej" i na Wyborcza.pl o referendum piszą Maciej Stasiński i Maciej Okraszewski, a z Barcelony relacje będzie przekazywać Aleksandra Lipczak. "Tygodnik Powszechny" do Barcelony wysłał Kalinę Błażejowską.

Telewizja Polska, Polsat i TVN nie odpowiedziały na pytanie, czy wysyłają korespondentów do Katalonii.

Referendum w sprawie niepodległości Katalonii sprzeciwia się hiszpański rząd, który zapowiedział, że będzie się starał nie dopuścić do głosowania.


(KOZ, JOK, Mackuch, 29.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY