Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska Press Grupa będzie szkolić poznańskich studentów z user experience

fot. Pexels.com

Specjaliści UX z Polska Press Grupy będą uczyć studentów na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Projektanci z zespołu technologii i rozwoju serwisów Polska Press będą prowadzić praktyczne zajęcia dla studentów UAM dotyczące user experience - m.in. z procesu projektowego aplikacji mobilnych i serwisów internetowych. Wydawca liczy, że studenci, którzy zainteresują się projektowaniem jego produktów mediowych, będą chcieli w przyszłości z nim współpracować.

Zajęcia fakultatywne prowadzone przez ekspertów z Polska Press Grupy ruszą już w tym roku akademickim. Umowa z uczelnią została podpisana na cztery lata.

(AM, 22.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "Gazety Olsztyńskiej" przeprowadza reorganizację i zwalnia

Grupa WM, wydawca m.in. dziennika "Gazeta Olsztyńska", przeprowadza reorganizację redakcji i tworzy dział informacji multimedialnej. Nie obeszło się bez zwolnień.

Dział informacji multimedialnej powstał z połączenia działu online i redakcji miejskiej "Gazety Olsztyńskiej". Z wydawnictwa odeszli Michał Orłowski, zastępca redaktora naczelnego serwisów Grupy WM i Paweł Gęsicki, zastępca szefa działu miejskiego "Gazety Olsztyńskiej". Grupa WM rozstała się też z wydawcami "Gazety Olszyńskiej" - Marcinem Kuczysem i Krzysztofem Kwiatkowskim. Na liście osób, które dostały wypowiedzenia, znaleźli się także Grzegorz Czykwin, fotoreporter, Magdalena Osiak, odpowiedzialna za makiety papierowego wydania "Gazety Olsztyńskiej" i Joanna Markowska, szefowa działu dodatków. Wcześniej wydawnictwo pożegnało się z dziennikarzami Wojciechem Kosiewiczem i Moniką Smolik.

- Dokonujemy zmiany strategii w ramach Grupy WM. W efekcie zwalniamy, ale zatrudniamy oraz awansujemy - mówi Jarosław Tokarczyk, prezes Grupy WM. I wylicza: - Szefem działu informacji multimedialnej został Mateusz Przyborowski, wieloletni dziennikarz "Gazety Olsztyńskiej". Z kolei Mirosław Wieczorek został szefem informacji multimedialnych w oddziałach. Powołano także nowych wydawców. Jednym z nich jest Adam Nowiński, pełniący jednocześnie funkcję redaktora naczelnego w bezpłatnej gazecie "Nasz Olsztyniak". Jarosław Tokarczyk argumentuje, że wydawca musi podejmować działania będące reakcją na zmianę przyzwyczajeń odbiorców. - Jednym z nich jest stworzenie działu informacji multimedialnej dla "Gazety Olsztyńskiej" i serwisu Gazetaolsztynska.pl. W tej sytuacji zlikwidowaliśmy dział dodatków, bo potrzebny jest nam inny kontent. Musieliśmy się także rozstać z kilkoma osobami w redakcji, które nie miały kompetencji niezbędnych do obsługi nowych mediów. Nasz zespół wciąż liczy kilkanaście osób. Pracujemy też nad unowocześnieniem działu foto, który ma także tworzyć treści wideo. Jak każda redakcja, dążymy do automatyzacji i stąd zmniejszenie zatrudnienia w dziale makiet – mówi Jarosław Tokarczyk. Nie potwierdza jednak pojawiających się spekulacji, że wydawnictwo likwiduje tygodnik "Kurier Mrągowski".

1 grudnia 2016 roku Ewa Bartnikowska, redaktor naczelna "Gazety Olsztyńskiej" i Robert Zienkiewicz, jej zastępca, rozstali się z redakcją. Naczelnym został Igor Hrywna.

(JOK, 22.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo