Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Naczelna magazynu ”Time” rezygnuje ze stanowiska

Tygodnik „Time”

Nancy Gibbs, redaktor naczelna amerykańskiego tygodnika “Time”, zapowiedziała, że ustąpi ze stanowiska.

Gibbs odejdzie z redakcji z końcem br. Z tygodnikiem ”Time” związana jest od 32 lat, a od 2013 roku kieruje jego redakcją. Jej 16 poprzedników w fotelu naczelnego było mężczyznami.
Gibbs jest kolejnym w ostatnich dniach naczelnym ważnego amerykańskiego medium, który rezygnuje ze stanowiska – wcześniej zrobili to Graydon Carter („Vanity Fair”) i Robbie Myers („Elle”).


(LL, 14.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W "GPC" nie znają autorki, która w tej gazecie zaatakowała "Fakt"

Tekst autorki widmo o "Fakcie" ukazał się w "GPC" w dziale Publicystyka

"Gazeta Polska Codziennie" (Forum SA) zaatakowała dziennik "Fakt" (Ringier Axel Springer Polska) za krytykowanie Prawa i Sprawiedliwości. Artykuł w "GPC" podpisany jest nazwiskiem Patrycja Modracka. Mikołaj Wójcik, szef działu Polityka w "Fakcie", napisał na Twitterze, że to fikcyjna postać. Pytani przez "Presserwis" pracownicy "GPC" nie znają takiej autorki.

Autor artykułu "Realizować linię centrali", który ukazał się w "GPC" 11 września, twierdzi, że "Fakt" "rozpętał dwie brutalne wojny, których celem jest obrzydzenie Polakom PiS-u". W tekście jest mowa o tym, że "linię polityczną" dziennika kontroluje "zespół nazywany ironicznie »trójcą nie najświętszą«". W jej skład ma wchodzić redaktor naczelny Robert Feluś, szef działu Polityka Mikołaj Wójcik i dziennikarz Radosław Gruca. Łączą ich, zdaniem autora, "otwarcie manifestowane antyprawicowe poglądy". W tekście sugeruje się, że media RAS "od chwili przejęcia władzy przez PiS stanowią jednolity front uderzający w polską prawicę. De facto mówią jednym głosem z niemieckojęzycznymi tytułami Springera".

Z drugiej strony, w tekście wychwalany jest "Fakt" z okresu, gdy jego redaktorem naczelnym był Grzegorz Jankowski. Wtedy to był "wysokonakładowy dziennik", w którym "publikowali politycy, eksperci, komentatorzy od lewa do prawa".

Mikołaj Wójcik, szef działu Polityka w "Fakcie", odnosząc się do artykułu, napisał na Twitterze: "To nie koledzy tylko cyngle podpisujący się w dodatku nazwiskiem fikcyjnej dziennikarki".

A działacz społeczny Jan Śpiewak dopytywał: "to fikcyjna dziennikarka? Nikt nie chce już bronić Macierewicza pod nazwiskiem :)".

Podpisanej pod tekstem Patrycji Modrackiej nie znajdzie się w stopce dziennika. W archiwum "GPC" można natomiast znaleźć jej 14 artykułów, publikowanych od 2014 roku (w tym roku poza artykułem o "Fakcie" Patrycja Modracka podpisana została pod krótkim tekstem o zakończeniu pierwszej edycji konkursu Synthos Chemical Award).

Na e-mail podawany przy tekstach Patrycji Modrackiej na Niezalezna.pl wysłaliśmy prośbę o kontakt, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Patrycji Modrackiej nie znają też w sekretariacie „GPC” ani w biurze reklamy. Osoby o takim imieniu i nazwisku nie kojarzy również fotoreporter „GPC” Tomasz Adamowicz. Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "GPC", pytany o Patrycję Modracką, poprosił o kontakt następnego dnia. W środę 13 września nie odebrał już jednak telefonu.

(MAK, MM, JM, 14.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo