Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejny popis dziennikarza TVP Info Łukasza Sitka

(fot. Screen z filmu zamieszczonego na Facebook)

Dziennikarz TVP Info Łukasz Sitek postanowił towarzyszyć we wtorek prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi po jego wyjściu z sejmu, zadając mu po drodze liczne pytania, oskarżając go i atakując. Zachowanie reportera TVP Info oburzyło dziennikarzy.

Nagranie, zarejestrowane przez pracownika Urzędu Miasta w Gdańsku, zamieścił w mediach społecznościowych prezydent Paweł Adamowicz. We wtorek 12 września zeznawał on przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

To tylko fragment z napaści TVPis w osobie Łukasza Sitka . Od drzwi w Sejmie aż do parkingu kilkaset metrów od bramy . Inwektywy, krzyki i próby wyprowadzenia nas z równowagi. Telewizja publiczna nie istnieje, są za to oficerowie polityczni

Opublikowany przez Paweł Adamowicz na 12 września 2017

"Dlaczego prosiliście przestępców o pieniądze?"; "Pan prezydent będzie miał zarzuty prokuratorskie"; "Panie prezydencie, chcemy wiedzieć, kim jest Paweł Adamowicz na liście klientów Amber Gold"; "Musimy wiedzieć, dlaczego wspiera pan przestępczość w Gdańsku"; ”Gdzie są pieniądze tych ludzi, panie prezydencie"; "Za każdym razem pomawia pan Telewizję Polską, pomawia pan prezesa Jacka Kurskiego, z którym pan niegdyś dobrze współpracował" – mówił non stop Łukasz Sitek do prezydenta Adamowicza. Prezydent na żadne z pytań nie odpowiedział.

Zachowanie dziennikarza TVP Info skrytykowali inni dziennikarze. "Czy ten pracownik TVP ma legitymację partyjną, bo stawiając tezy i oskarżając, a nie pytając bezstronnie, legitymacji prasowej mieć nie może?" – pytał na Twitterze Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej". "Spodziewając się ataku, warto zadbać o drogę odwrotu i drogę... prawną, to nie jest dziennikarstwo to publiczne rzucanie oskarżeń" – komentował były dziennikarz TVP Sławomir Matczak. "Totalna histeria, warsztat na poziomie, z całym szacunkiem, zakładowego radiowęzła" – ocenił Tomasz Lis. Wicenaczelny "Dziennika Gazety Prawnej" Marek Tejchman stwierdził zaś: "To dłubanie, sprawdzanie tekstów, liczenie grafik czytanie raportów, analiz. Jestem żałosny, a Sitek jest przyszłością". Z kolei TVP Info bronił na Twitterze Ziemowit Kossakowski.

Łukasz Sitek do zespołu TVP Info trafił latem br.; podobnym zachowaniem, jak wobec Adamowicza, zasłynął wobec posła PO Sławomira Nitrasa. Od ub.r. pracował w TVP Gdańsk, a wcześniej był dziennikarzem TV Republika. Trójmiejska "Gazeta Wyborcza" pisała, że Sitek w gdańskim oddziale TVP robił przede wszystkim tematy polityczne: atakował prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego czy byłego prezydenta Lecha Wałęsę.

W maju br. w materiale Łukasza Sitka w "Panoramie" TVP Gdańsk wypowiedź reprezentującej magistrat Anny Dyksińskiej z biura promocji miasta skrócono do kilkusekundowego zająknięcia się.

(KOZ, 13.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Liga Mistrzów również w TVP

(fot. pixabay.com)

Telewizja Polska nabyła od platformy NC+ sublicencję do pokazywania spotkań piłkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2017/2018.

W każdym tygodniu rozgrywek w sezonie 2017/18 TVP 1 będzie pokazywała środowy mecz. Transmisje oglądać będzie można również na stronie Sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP.

Po meczu Jedynka będzie emitować specjalny program ze skrótami wszystkich wtorkowych i środowych spotkań.

(KOZ, 13.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY