Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja WP wchodząc na MUX 8 zrobiła błąd

Maciej Orłoś zamiast programu informacyjnego w Telewizji WP poprowadzi late night show. Zacznie 18 września (fot. materiały prasowe)

Telewizja Wirtualnej Polski zwolni blisko 25 osób. Rezygnuje z nadawania codziennego serwisu informacyjnego "#dziejesię" i weekendowego pasma "#dzieńdobryWP". - Kanały na MUX 8 mają problemy, płacą dużo za emisję na multipleksie, który ma słabą dostępność. To był błąd nadawców, że weszli na MUX 8 - uważa producent telewizyjny Maciej Grzywaczewski.

Zdaniem ekspertów naturalne jest, że w takiej sytuacji wprowadza się zmiany, a skasowanie newsów i publicystyki, które są drogie i zastąpienie ich np. tańszymi i lepiej oglądanymi amerykańskimi serialami to normalny ruch. - Telewizja WP powinna postawić na większą synergię z portalem, o czym może świadczyć decyzja o uruchomieniu nowych programów do internetu. Dobrze też, że kontynuują współpracę z Maciejem Orłosiem, który jest mocno rozpoznawalny i stał się twarzą kanału, ale nie wiem, czy format late night show się sprawdzi - mówi Maciej Grzywaczewski.

Zespół Telewizji WP o likwidacji "#dziejesię" i "#dzieńdobryWP" dowiedział się w piątek podczas spotkania z wiceprezesem WP Tomaszem Machałą. "#dziejesię" będzie nadawane do końca września br. Z informacji "Presserwisu" wynika, że spółka rozstanie się z ok. 25 osobami. Zwalniane osoby dostają miesięczne wypowiedzenia i możliwość udziału w wewnętrznej rekrutacji na inne stanowiska.

- Trudno powiedzieć, w jaki sposób te zmiany przełożą się na wyniki segmentu telewizyjnego, bo to zależy od kilku czynników. Między innymi, czym program informacyjny zostanie zastąpiony, czy będzie to inna produkcja własna i w jakim slocie, jaka wiąże się z tym redukcja kosztów, jaka będzie oglądalność nowego programu i przychody z niego - uważa Marcin Nowak, analityk giełdowy z firmy doradztwa kapitałowego Ipopema Securities. - Działania nakierowane na zmniejszenie strat powinny być dobrze odbierane przez rynek, natomiast ich skala w całości dzisiejszego biznesu nie jest duża - dodaje.

TV Wirtualnej Polski w lipcu br. miała 0,19 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów i 0,26 proc. w grupie komercyjnej (dane Nielsen Audience Measurement).

Więcej przeczytasz w "Presserwisie".


(JM, KOZ, 11.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gwiazdy Telewizji Polskiej zarabiają powyżej 30 tys. zł

(fot. screen "Wiadomości" TVP)

Najlepiej opłacanymi gwiazdami TVP są gospodarze głównego wydania "Wiadomości" - Krzysztof Ziemiec, Danuta Holecka oraz Michał Adamczyk - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" (Infor). Ich gaże kosztują telewizję publiczną ponad 110 tysięcy złotych miesięcznie. Na liście najbogatszych są też dziennikarze TVP Info - Michał Rachoń i Adrian Klarenbach.

"DGP" ujawnił informacje dotyczące aktualnych zarobków najważniejszych dziennikarzy TVP. Stawkę otwiera Krzysztof Ziemiec. Prezenter zarabia miesięcznie 33,5 tys. zł. (plus VAT). Jeszcze wyższe wynagrodzenie odbierają Danuta Holecka oraz Michał Adamczyk. Na ich koncie co miesiąc pojawia się 40 tys. (plus VAT). Każdy z gospodarzy głównego wydania "Wiadomości" prowadzi własną działalność gospodarczą.

Oprócz "Wiadomości" Krzysztof Ziemiec i Michał Adamczyk prowadzą również programy w TVP Info: Ziemiec jest współgospodarzem programu "Prawdę mówiąc". Adamczyk z kolei prowadzi "Bez retuszu".

Godnie finansowani są także etatowi dziennikarze TVP Info - Michał Rachoń i Adrian Klarenbach. Na ich pensję składa się honorarium podstawowe w wysokości 4 tys. zł miesięcznie oraz zdecydowanie wyższe wynagrodzenie za prowadzenie programów.

Według "DGP" Klarenbach, prowadzący w TVP Info m.in. "Gościa poranka" i "Forum", otrzymał w lipcu ok. 30 tys. zł miesięcznie. Z kolei Michał Rachoń, który jest gospodarzem programów "Minęła dwudziesta" i "Woronicza 17" - w kwietniu zainkasował 25,5 tys. zł, w maju - 25 tys. zł, a w czerwcu – 22,5 tys. zł netto. W rozmowie z "DGP", obecny prezes TVP Jacek Kurski nie potwierdził tych informacji, zasłaniając się tajemnicą korporacyjną. Zaznaczył jednak, że obecne pensje są niższe niż za czasów poprzednich władz spółki.

Według sprawozdania finansowego za 2016 r. TVP odnotowało prawie 180 mln zł straty, mniejsze przychody i gorszą niż w 2015 r. płynność finansową. W ramach pomocy pod koniec lipca telewizja publiczna otrzymała 800 mln zł kredytu ze Skarbu Państwa. Spłata przewidziana jest w miesięcznych ratach od 2019 do końca 2023 roku.
Zobacz też: Płace w Polskim Radiu.


(AM, 11.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo