Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aplikacje mobilne poleca Tomasz Jabłoński, wicenaczelny "Expressu Ilustrowanego"

Tomasz Jabłoński (fot. archiwum)

Photoshop Express, VivaVideo, CamScanner, WP Pilot, WiFi Finder, Rain Radar, Live Football - z takich aplikacji mobilnych korzysta i je poleca Tomasz Jabłoński, zastępca redaktora naczelnego "Expressu Ilustrowanego" (Polska Press Grupa).

Photoshop Express, VivaVideo, CamScanner, WP Pilot, WiFi Finder, Rain Radar, Live Football - z takich aplikacji mobilnych korzysta i je poleca Tomasz Jabłoński, zastępca redaktora naczelnego "Expressu Ilustrowanego" (Polska Press Grupa).

Tekst pochodzi z "Press" 05-06/2017.

Photoshop Express
(Adobe – Free)
Prosta i intuicyjna aplikacja do edytowania i obróbki zdjęć, które trzeba szybko wstawić na stronę internetową lub do mediów społecznościowych. Pozwala wykonać modyfikacje, by zdjęcia lepiej się prezentowały. Możemy podbijać kontrast, rozjaśniać, wyostrzać, zmieniać ekspozycję, stosować wiele efektownych filtrów. Gdy nie mamy czasu, zdjęcia możemy poprawiać jednym przyciskiem – wówczas algorytmy automatycznie zmieniają parametry i podnoszą jakość fotografii.

VivaVideo
(QuVideo Inc. – Free)
Program do obróbki materiałów wideo, które mamy w pamięci naszego urządzenia lub które nagrywamy smartfonem. Zaletą apki jest jej intuicyjność i łatwość obsługi nawet dla początkujących „filmowców”, którzy chcą dostarczać do redakcji nie tylko teksty, ale też wideo. VivaVideo oferuje użytkownikom ciekawe filtry, przyzwoicie rozbudowane narzędzia edycji materiału wideo i możliwość dzielenia się wyprodukowanym materiałem m.in. na portalach społecznościowych.

CamScanner
(NTSIG – pełna wersja 4,99 dol.)
Bardzo przydatna aplikacja, która umożliwia skanowanie dokumentów, notatek, rękopisów, faktur. Skany wykonane tym narzędziem mają dobrą jakość. Dzięki aplikacji możemy zapisywać zeskanowane materiały jako pliki i zarządzać nimi (grupować, sortować, zwiększać rozdzielczość, tagować). W darmowej wersji wyświetlane są reklamy i część usług dostępna jest tylko czasowo.

WP Pilot
(WP Pilot – pełna wersja 29,90 zł miesięcznie)
Coś dla osób, które chcą na swoim urządzeniu mobilnym oglądać telewizję. Za darmo dostaną 32 kanały w zupełnie przyzwoitej jakości. W najbardziej zaawansowanej wersji, za którą trzeba zapłacić 29,90 zł (za 30 dni), do dyspozycji są 83 kanały (kilka w jakości HD). W wersjach płatnych widz nie jest atakowany reklamami.

WiFi finder
(JiWire Inc. – Free)
To wykrywacz darmowych sieci wi-fi. Aplikacja jest bezpłatna i pozwala na szybkie, a co też ważne, precyzyjne zlokalizowanie najbliższych punktów, gdzie połączymy się za darmo z internetem. Przydaje się za granicą, gdzie za transfer danych trzeba słono płacić. Działa sprawnie i oczywiście nawiguje użytkownika do wybranego miejsca. Aplikacja pozwala pobrać mapy i działa w trybie offline.

Rain Radar
(Mārtiņš Briedis – Free)
Apka, dzięki której dowiadujemy się, nie tylko gdzie pada deszcz, ale także w którą stronę zmierzają deszczowe chmury. Program animuje ruch strefy deszczowej i pokazuje ją z bardzo dużą dokładnością. Mapy (wybieramy państwo, które nas interesuje) są bardzo precyzyjne i prezentują przemieszczanie się chmur w ciągu ostatnich trzech godzin.

Live Football
(SOS Football Livescore – Free)
Aplikacja, która powinna być w telefonie każdego kibica piłki nożnej. Zapewnia relacje na żywo z polskich i zagranicznych stadionów. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość personalizacji wyników, dzięki czemu można otrzymywać powiadomienia o bramkach strzelonych i straconych przez ulubione drużyny. Aplikacja, oprócz wyników na żywo, zawiera wszystko, czego potrzebuje kibic: tabele, terminarze i pełne statystyki.

(JM, 10.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dzienniki regionalne Polska Press Grupy mają nową wersję aplikacji

Aplikacje są do pobrania za darmo na urządzenia z systemami Android i iOS.

Nowa wersja aplikacji 20 dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press Grupę umożliwia personalizację układu modułów.

Poza tym treści z regionów zostały uzupełnione o materiały z serwisów, takich jak Motofakty.pl, Stronakobiet.pl, Strefabiznesu.pl, Naszahistoria.pl. Nowa wersja aplikacji ma też funkcję zapisywania artykułów i przeglądania ich w trybie offline. Dodano też opcję "poinformuj redakcję", która umożliwia przesłanie do redakcji zdjęć i relacji. Cyfrowi prenumeratorzy dzienników mają w aplikacjach dostęp do płatnych treści.

(JOK, 17.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo