Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja WP z końcem września wygasza cześć programów. Szymborska zostaje

(fot. pixabay.com)

Telewizja Wirtualnej Polski rezygnuje z większości własnych produkcji do telewizji i zwalnia pracowników tworzących programy, m.in. codzienne pasmo informacyjne. Uruchamia za to programy internetowe.

- Głównym powodem jest oglądalność - mówi Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski o zrezygnowaniu z programów "Dzieje Się" i "Dzień Dobry WP" oraz rozstaniu z częścią zespołu.
- Nie możemy powiedzieć z iloma osobami musimy się rozstać. Część z tych osób będzie pracować przy nowych produkcjach - zarówno w telewizji, jak i w internecie - mówi Tomasz Machała, VP editor-in-chief Wirtualnej Polski.

O decyzji zespół został poinformowany ok. godz. 14, w piątek 8 września br. Nieobecni na zebraniu informację o zwolnieniu otrzymali na skrzynki mailowe. Firma zaproponowała miesięczne wypowiedzenia i możliwość wzięcia udziału w wewnętrznej rekrutacji na inne stanowiska. Z naszych informacji wynika, że w sumie z telewizji WP zostanie zwolnionych ok. 25 osób. W firmie ma pozostać Monika Szymborska, która do WP jako dyrektor programowa video&tv dołączyła w czerwcu 2017, wcześniej była producentką m.in. "Superwizjera". Z TVN została zwolniona w listopadzie 2016 roku.

W komunikacie prasowym, który firma przesłała ok. godziny 16, poinformowano o nowym programie w formacie late night show Macieja Orłosia - "Orłoś kontra", który zadebiutuje w TV 18 września o godz. 22. Podano, że do internetu przygotowywane są nowe programy: "Moja Strona. Bitwa Redaktorów" prowadzony przez Pawła Lisickiego i Jacka Żakowskiego; "Kto nami rządzi" - Łukasza Mężyka oraz "Odrobina więcej Polski" - Witolda Odrobiny.

Według naszych informacji program "#dziejesię 16.50", którego głównym prowadzącym jest Maciej Orłoś, emitowany będzie tylko do końca września br. Orłoś ma dalej prowadzić program "Mistrzowie kabaretu". Telewizja WP rezygnuje również z programu rozrywkowego "Pudelek Show" i weekendowego pasma "#dzieńdobryWP".

Telewizja WP rozpoczęła nadawanie na początku grudnia ub.r. Początkowo produkowane były dwa wydania "#dzieje się" o 16.50 i 18.50. Pod koniec stycznia br. wydanie wieczorne przesunięto na 18.30, a w kwietniu br. z niego zrezygnowano. (KOZ, JM)

(KOZ, JM, 08.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja z Ugandy ukarana za zbyt krótkie sukienki prezenterek

(fot. pixabay.com)

Władze Ugandy zakazały nadawania jednej z miejscowych stacji telewizyjnych z powodu "nieodpowiedniej garderoby" jej prowadzących.

Ugandyjski regulator rynku medialnego zdecydował o zawieszeniu na nieokreślony czas koncesji nadawczej stacji ABS Television. Decyzję motywowano “obraźliwym” ubiorem prezenterek występujących na wizji. Wskazano, że ich sukienki są zbyt krótkie i obcisłe. ABS Television jest kanałem chrześcijańskim nadającym m.in. wiadomości i programy religijne.

(LL, 09.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo