Temat: pożegnanie

Dział: PERSONALIA

Dodano: Sierpień 26, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Miecugow nie żyje

Grzegorz Miecugow (screen z Youtube.com / Ilustrowany Tygodnik Powiatowy)

Grzegorz Miecugow, współtwórca "Faktów" TVN i prowadzący "Szkło kontaktowe" w TVN 24 nie żyje.

Grzegorz Miecugow zmarł w sobotę, 26 sierpnia br. w wieku 61 lat. Dziennikarz od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową.Grzegorz Miecugow urodził się 22 listopada w Krakowie jako syn znanego publicysty i dziennikarza Brunona Miecugowa. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie i Wydział Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Karierę medialną rozpoczął w 1980 roku w redakcji lokalnego warszawskiego radia, do czego zachęciła go dziennikarka Bożena Helbrecht. Jednym z jego pierwszych rozmówców był reżyser Krzysztof Zanussi. Na żywo zadebiutował w Polskim Radiu w 1981 roku u boku Jerzego Rosołowskiego. W 1984 roku był redaktorem programów dla dzieci w radiowej Czwórce. Przygotowywał także programy "Między nami", "Bublotekę" i "Muzykę nocą". W lutym1987 roku został szefem "Zapraszamy do Trójki". Z programem III Polskiego Radia związany był cztery lata.

Po odejściu z Trójki przeszedł do TVP – był prezenterem i wydawcą głównego programu informacyjnego Telewizji Polskiej. Karierę prezentera rozpoczynał w wieczornych "Wiadomościach", a następnie zaczął prowadzić główne "Wiadomości".

W 1997 roku został współtwórcą "Faktów" w nowo powstałej stacji TVN. Grzegorz Miecugow tworzył dział publicystyki i reportażu. Był również prowadzącym weekendowe wydania "Faktów". W 1999 roku odszedł z TVN, ale po dwóch latach wrócił, by współpracować przy tworzeniu nowego kanału informacyjnego TVN 24. W 2001 roku poprowadził pierwszą polską edycję reality show "Big Brother" (w kolejnych zastąpiła go Martyna Wojciechowska).
W TVN 24 prowadził jeszcze programy "Cały ten świat", "Gość poranny", "Inny punkt widzenia". Od 2005 roku był twarzą "Szkła kontaktowego". W stacji TVN 24 pracował ostatnio na stanowisku dyrektora działu publicystyki.

(IKO, 26.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: pożegnanie

Dział: PERSONALIA

Dodano: Wrzesień 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agnieszka Godlewska prezesem Screen Network

(fot. pixabay.com)

Agnieszka Godlewska awansowała na stanowisko prezesa sieci reklamy zewnętrznej Screen Network (należy do grupy kapitałowej 4fun Media). Do zarządu weszła też Aneta Parafiniuk, dyrektor ds. finansowych.

Przez ponad dwa lata Agnieszka Godlewska była dyrektorem zarządzającym Screen Network. Wcześniej przez 15 lat pracowała w Grupie Ströer, m.in. jako dyrektor sprzedaży. Na stanowisku prezesa Screen Network zastąpiła Rafała Barana, jednocześnie prezesa grupy 4fun Media, który pozostaje w zarządzie Screen Network.

Zmiany są efektem zakończenia reorganizacji grupy 4fun Media.

 


(IKO, 04.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.