Temat: wolność słowa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 26, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"GW" w reakcji na krytykę TVP oferuje zniżkę na cyfrową prenumeratę

Na hasło "totalnapropozycja" można otrzymać zniżkę na cyfrową prenumeratę "GW" (fot. screen z Wyborcza.pl)

"Gazeta Wyborcza" (Agora SA) zaproponowała Telewizji Polskiej zniżkę na prenumeratę cyfrową gazety – to reakcja na krytyczny materiał TVP, w którym zarzucono dziennikowi, że ogranicza komentowanie tekstów w serwisie Wyborcza.pl do prenumeratorów.

W wydaniu "Wiadomości" TVP z 24 sierpnia br. wyemitowano materiał, w którym zarzucono "Gazecie Wyborczej" między innymi ograniczanie wolności słowa w internecie. Przykładem tego miało być według TVP zamknięcie dostępu do komentowania tekstów w serwisie Wyborcza.pl osobom, które nie mają wykupionej prenumeraty. W materiale TVP wskazywano również, że artykuł "GW" zatytułowany "PiS bierze internet" jest nierzetelny. "Opublikować można wszystko, ale warto mieć świadomość odpowiedzialności, bo artykuł w gazecie bardzo szybko podchwycili politycy totalnej opozycji" - mówił reporter Michał Tulicki.

W odpowiedzi "Gazeta Wyborcza" na profilu na Facebooku zaproponowała TVP zakup prenumeraty "Wyborczej" w promocyjnej cenie. "Szanowni pracownicy TVP, serdecznie zapraszamy do dyskusji! Przyjdźcie do nas, porozmawiajcie z nami i naszymi Czytelnikami. Dla zachęty dajemy Wam (i wszystkim, którzy cenią sobie dyskusje) 50 proc. zniżki na prenumeratę cyfrową. Wystarczy, że na stronie Wyborcza.pl/totalnapropozycja wpiszecie kod >>totalnapropozycja<<" - napisał zespół dziennika.


(IKO, 26.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: wolność słowa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Pochłopień wierny credo "Wprost" i zostaje redaktorem naczelnym tygodnika

Jacek Pochłopień pełnił obowiązki naczelnego "Wprost" przez ostatni rok (fot. materiały prasowe)

Jacek Pochłopień, dotychczasowy p.o. redaktor naczelny tygodnika „Wprost” (AWR Wprost), objął funkcję naczelnego.

Jacek Pochłopień pełnił obowiązki naczelnego przez ostatni rok. Wcześniej, czyli od sierpnia 2015 roku, był zastępcą naczelnego odpowiedzialnym m.in. za projekty specjalne. Do „Wprost” przeszedł z miesięcznika „Forbes” (Ringier Axel Springer Polska), gdzie był także zastępcą redaktora naczelnego. Zastępcą Pochłopienia we „Wprost” jest Marcin Dzierżanowski.

„Jacek Pochłopień jest gwarantem tego, że »Wprost« nie uwikła się w bieżące spory polityczne i że pozostanie wierne credo tygodnika, które na pierwszym miejscu stawia interes społeczny” – uzasadnia nominację Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media, do której należy AWR Wprost.


(IKO, 28.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo