Temat: telewizja

Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski zawarli ugodę z Polskim Radiem

Zwolnieni dyscyplinarne w ub.r. przez Polskie Radio Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski zawarli ugodę ze spółką - dowiedział się "Presserwis".

Ani Wojciech Dorosz, ani Marcin Majchrowski nie komentują naszych ustaleń. W najbliższym czasie o ugodzie ma oficjalnie poinformować Polskie Radio.
Poprzednie władze Polskiego Radia postawiły Wojciechowi Doroszowi i Marcinowi Majchrowskiemu z kierownictwa Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programów III i II Polskiego Radia takie zarzuty, jak: „wywieranie presji psychicznej” na zarząd Polskiego Radia, "destabilizacja" jego pracy i spółki poprzez "publiczne nękanie” m.in. "żądaniami przystąpienia do mediacji” i stosowanie czarnego PR.
Wojciech Dorosz pracował w Trójce od 2006 roku. Był wydawcą takich audycji, jak ”Magazyn bardzo kulturalny”, ”Trójka pod księżycem” i ”Klub Trójki”.
Marcin Majchrowski od 1993 roku był związany z Dwójką. Prowadził m.in. programy ”Kanon Dwójki”, ”Wolna sobota”, ”Europa Chopina”, ”O wszystkim z kulturą”. Jest laureatem Złotego Mikrofonu.
Wcześniej ugodę z Polskim Radiem zawarł Paweł Sołtys, również zwolniony dyscyplinarnie przez poprzedni zarząd spółki. Dziennikarz wrócił na antenę radiowej Trójki.

(KOZ, 22.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT rozstrzygnie przetarg na częstotliwość w Gdańsku

(fot. pixabay.com)

W przyszłym tygodniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce rozstrzygnąć przetarg na częstotliwość radiową w Gdańsku - zapowiedział "Presserwisowi" Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT.

W bieżącym tygodniu Rada otworzy koperty z ofertami. Złożyli je wszyscy czterej nadawcy, którzy mogli wziąć udział w przetargu na częstotliwość 87,8 MHz w Gdańsku: Grupa Radiowa Agory (zaproponowała Radio Pogoda), Radio Eska (Radio Gold), Multimedia (RMF Nostalgia) i Eurozet Radio (Radio Zet Gold).

KRRiT wybierze zwycięzcę, kierując się wysokością zadeklarowanych opłat za koncesję. Minimalna opłata, za którą może być udzielona koncesja, to 160 064 zł.

(KOZ, 23.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo