Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP grozi „Faktowi” za tekst o premii dla partnerki Kurskiego

(fot. Simona Supino / Press)

Telewizja Polska zapowiada pozwanie do sądu „Faktu” za podanie, że Joanna Klimek, partnerka życiowa prezesa TVP Jacka Kurskiego miała dostać ponad 60 tys. zł premii. Kurski też obiecuje prywatny pozew.

"Fakt" w tekście ”60 800 zł premii dla kochanki prezesa” zwraca uwagę, że ważna jest data początku romansu Joanny Klimek z Jackiem Kurskim, który miał się rozpocząć w ub.r. "Dlaczego więc Kurski upiera się przy sierpniu? Pewnie dlatego, że musiałby przyznać, że akceptował, a nawet przyznawał wysokie premie dla swojej kochanki!" - pisze "Fakt".
TVP wydała oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim m.in.: „W okresie jednoczesnego pełnienia funkcji dyrektora dwóch jednostek organizacyjnych dyr. Joanna Klimek, oprócz bieżących obowiązków, odpowiadała za szereg kluczowych dla TVP projektów realizowanych w tamtym okresie, m.in: organizację szczytu NATO, Światowych Dni Młodzieży, opracowanie ramówki jesiennej '16 oraz koncepcji organizacji Sylwestra w Zakopanem. Wszystkie te projekty zakończyły się sukcesami i stąd wynikały przyznane jej w 2016r nagrody. Łączna wartość nagród, pomimo uzyskanych efektów w pracy, była znacznie niższa niż nominalne wynagrodzenie dyrektora za pełnienie podwójnego zakresu obowiązków, z którego to wynagrodzenia – zrezygnowała”.
TVP zapowiada proces: „W związku z nieprawdziwymi informacjami zawartymi w powyższej publikacji, które naruszają dobre imię TVP, w najbliższych godzinach zostanie skierowany pozew sądowy przeciwko autorowi i redakcji FAKT-u. To samo tyczy się wcześniejszej nieprawdziwej publikacji przywołanej w przedmiotowym tekście”.
Jacek Kurski na Twitterze też zapowiedział proces. Napisał: „Znów brudny atak damskich bokserów z @FAKT24PL Do jutra 2 pozwy przeciw oszczercom: korporacyjny TVP i mój prywatny”.

 

(22.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Festiwal Weselnych Przebojów Polsatu pokonał koncert TVP w Kielcach

(fot. Screen z Youtube)

Festiwal Weselnych Przebojów Mrągowo 2017 w Polsacie oglądało więcej widzów, niż imprezy transmitowane w weekend przez konkurencję: ”Top of the Top Sopot Festival 2017” w TVN i ”Gwiazdy letniego nieba” w TVP 1.

Festiwal Weselnych Przebojów, pokazywany w piątek 18 sierpnia w Polsacie w dwóch częściach (od 20.07 do 21.41 i od 21.56 do 23.40), oglądało średnio 2,75 mln widzów. Stacja w czasie transmisji imprezy osiągnęła średnio 24,29 proc. udziału w rynku (19,87 proc. w grupie komercyjnej).
Telewizja TVN transmisję z ”Top of the Top Sopot Festival 2017” przeprowadziła w piątek i sobotę. Piątkowy koncert ”#ilove… największe przeboje o miłości” (od 19.55 do 23.40) zgromadził 1,36 mln widzów, a sobotni ”#idance… morze przebojów” (od 20.00 do 23.44) – 1,93 mln widzów. Średnio festiwal do TVN przyciągnął 1,64 mln widzów, co przełożyło się na 14,8 proc. udziału w rynku (17,3 proc. w grupie komercyjnej).
Natomiast koncert ”Gwiazdy letniego nieba”, transmitowany przez TVP 1 z Kielc (od 20.20 do 21.23 i od 21.33 do 22.39), oglądało w sobotę 19 sierpnia 1,4 mln widzów. Jedynka w trakcie emisji uzyskała 11,58 proc. udziału w rynku (7,54 proc. w grupie komercyjnej).
Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 22.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo