Temat: radio

Dział: PERSONALIA

Dodano: Sierpień 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Truszczyński wicedyrektorem informacji Radia Zet

Paweł Truszczyński w dziale informacji Radia Zet pracuje od 2007 roku (fot. materiały prasowe)

Paweł Truszczyński, dotychczasowy szef redaktorów wydań, został zastępcą dyrektora informacji Radia Zet.

Truszczyński z Grupą Eurozet związany jest od 2005 roku. Zaczynał w Radiostacji jako serwisant, a następnie był zastępcą szefa newsroomu. Do działu informacji Radia Zet trafił w 2007 roku - początkowo jako serwisant, a od połowy 2014 roku także jako szef redaktorów wydań. Przez pewien czas był specjalistą ds. PR rozgłośni, jednocześnie pozostając jej dziennikarzem. Truszczyński wspólnie z Jackiem Gratkiewiczem przygotowywali przegląd prasy "#gaZetki" przy użyciu aplikacji do streamingu Periscope i Meerkat.

Paweł Truszczyński pozostanie wydawcą i współproducentem "Śniadania w Radiu Zet" realizowanego we współpracy z telewizją Polsat News.

Dotychczasowe obowiązki szefa redaktorów wydań rozdzielone zostaną pomiędzy Truszczyńskiego a Katarzynę Buszkowską, która od sierpnia br. jest dyrektorem informacji Radia Zet.


(KOZ, 11.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PERSONALIA

Dodano: Sierpień 26, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Jagielski odchodzi z PAP

Wojciech Jagielski zdobył nagrodę specjalną Grand Press 15-lecia

Reporter Wojciech Jagielski rozstaje się z Polską Agencją Prasową, w której pracował przez ostatnie pięć lat.

Wojciech Jagielski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" poinformował, że złożył wypowiedzenie w połowie lipca br., lecz nie chciał podać powodu rozstania z agencją.

Jagielski jest byłym dziennikarzem działu zagranicznego "GW". W dzienniku tym pracował przez 21 lat. Wcześniej, w latach 1986–1991, był dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej, do której powrócił w 2012 roku. "Wojciech Jagielski po ponad 20 latach wrócił do pracy w PAP. Chcemy przy jego pomocy odbudować w agencji gatunek dziennikarski, który można nazwać analizą" - komentował wtedy Jerzy Paciorkowski, ówczesny prezes PAP.

Jagielski jest autorem kilku książek, m.in. "Nocni wędrowcy" i "Modlitwa o deszcz". Zdobył wiele dziennikarskich nagród, w tym Nagrodę im. ks. Józefa Tischnera, Nagrodę im. Dariusza Fikusa i nagrodę specjalną Grand Press 15-lecia.


(IKO, 26.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo