Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Czesi rozbudowują sieć telewizyjną w systemie DVB-T2

(fot. pexels.com / lic. CC0)

Ceske Radiokomunikace powiększa zasięg multipleksu MUX 12. Do końca wakacji uruchomi cztery nadajniki naziemnej telewizji cyfrowej nadającej w systemie DVB-T2.

Czeska spółka do końca 2018 roku chce pokryć zasięgiem dwunastego multipleksu obszar zamieszkany przez niemal 99 proc. populacji kraju. MUX 12 jest projektem przejściowym, ma on pomóc Czechom płynnie przejść z technologii DVB-T na DVB-T2, która dzięki kompresji HEVC (H.256) umożliwia nadawania lepszej jakości obrazu z wykorzystaniem mniejszego pasma.

W Polsce DVB-T2 i kompresję HEVC testowano m.in. w lipcu 2015 roku. Z nadajnika w Raszynie przeprowadzono wtedy emisję sygnału w rozdzielczości 4K. Ponad dwa lata wcześniej pierwszy raz testowano technologię DVB-T2 z kompresją MPEG z nadajnika zlokalizowanego na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

(TAD, 21.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.