Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Międzynarodowy Instytut Prasowy przestrzega przed zajmowaniem się Piątkiem przez prokuraturę

Antoni Macierewicz (fot. P.Traczk / KPRM)

Międzynarodowy Instytut Prasowy (IPI) uważa, że prokuratura nie powinna zajmować się dziennikarzem "Gazety Wyborczej" Tomaszem Piątkiem w związku z tym, że napisał książkę o ministrze obrony narodowej Antonim Macierewiczu.

W swojej książce "Macierewicz i jego tajemnice" Tomasz Piątek twierdzi, że Macierewicz uwikłany był w dziwne układy prowadzące m.in. do organizacji mafijnych, mających korzenie w służbach specjalnych byłego ZSRR.

Szef MON złożył doniesienie do departamentu wojskowego Prokuratury Krajowej. Chce, by ścigała Piątka za "stosowanie przemocy i groźby wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych", "publiczne znieważanie i poniżanie konstytucyjnego organu RP" i "bezprawny zamach na osobę funkcjonariusza publicznego z powodu wykonywanego przez niego zawodu lub zajmowanego stanowiska". Przestępstwa te zagrożone są karami do trzech lat więzienia.

IPI uważa, że podjęcie działań przez prokuraturę na podstawie doniesienia Antoniego Macierewicza grożą osłabieniem demokracji w Polsce."Stanowczo sprzeciwiamy się próbie przeprowadzenia śledztwa wobec dziennikarza, który zajął się tematem o niezaprzeczalnym znaczeniu publicznym. Wzywamy prokuratorów, żeby nie podejmowali takich działań" - napisał Steven M. Ellis, dyrektor wsparcia i komunikacji IPI. Organizacja przypomina, że Antoni Macierewicz jako osoba publiczna ma wiele możliwości, by odeprzeć wszelkie zarzuty, które według niego są fałszywe. "Próba, użycia siły państwa do ukarania osoby, która krytykuje ministra jest wysoce niewłaściwa i grozi dalszą erozji demokracji w Polsce" – twierdzi Steven M. Ellis.

(EMKA, 15.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" z kolejną nominacją do nagrody

Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" (fot. Damian Idzikowski)

Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" (Wydawnictwo Kropka J.W. Śliwczyńscy) jest polską Bryłą Roku 2016 r. Teraz budynek trafił na listę nominacji Światowego Festiwalu Architektury w Berlinie.

Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" ma 527 m kw. powierzchni i trzy kondygnacje. Na parterze jest dział reklamy, biuro ogłoszeń, serwerownia i kawiarnia. Większość powierzchni pierwszego piętra zajmuje newsroom dla dziennikarzy. Zaplanowano tu też pokoje dla redaktora naczelnego i jego zastępczyni oraz salę konferencyjną. Drugie piętro to studio telewizyjne z reżyserką. Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" ma już tytuł Bryły Roku 2016, który przyznaje portal bryla.pl. Teraz budynek trafił na listę nominacji Światowego Festiwalu Architektury w Berlinie w kategorii biura. Budynek redakcji zaprojektowany został przez pracownię Ultra Architects z Poznania.

(JOK, 15.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo