Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 27, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP nie odpuszcza Kielc, mimo że w sprawie festiwalu porozumiała się z Opolem

Jacek Kurski, prezes TVP, pod koniec maja br. zapowiedział stworzenie w Kielcach festiwalu nowej polskiej muzyki (fot. Kamila Błaszkiewicz/materiały prasowe)

Choć Telewizja Polska porozumiała się z władzami Opola w sprawie 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, ma też zorganizować we wrześniu koncert w Kielcach, a od przyszłego roku – festiwal.

– Pan prezydent poinformował mnie, że ma być koncert we wrześniu, ale organizatorem będzie TVP – mówi Anna Ciulęba, rzeczniczka prasowa prezydenta Kielc. – Od przyszłego roku, zgodnie z umowami, planujemy z TVP cykliczny festiwal w Kielcach. Na jakich zasadach – rozmowy mają się odbyć jesienią – dodaje.

TVP również podtrzymuje zamiar organizowania imprezy w Kielcach.

Po tym jak władze Opola wycofały się ze współorganizowania festiwalu, prezes TVP Jacek Kurski pod koniec maja br. mówił w Kielcach: ”Kielce będą nową, alternatywną, ale nie konkurencyjną stolicą polskiej piosenki w najbliższych latach”. ”Postaramy się wykorzystać tę okazję, nie tworząc konkurencji dla Opola. Będziemy kibicować, aby Opole dalej istniało” – zaznaczał wówczas prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

W zeszłym tygodniu TVP porozumiała się z władzami Opola ws. zorganizowania 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Impreza, zorganizowana przez telewizję publiczną, ma się odbyć w dniach 15-17 września br.


(KOZ, 27.06.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.