Temat: badania telewizji

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rośnie przewaga "Faktów" nad "Wiadomościami"

Spośród programów informacyjnych w maju br. widzów zyskały w porównaniu z majem ub.r. "Fakty" TVN i "Wydarzenia" Polsatu.

”Fakty” w maju br. gromadziły w TVN średnio 2,53 mln widzów – o 27,8 tys. więcej niż w maju ub.r. Ich przewaga nad ”Wiadomościami” wzrosła do 356,7 tys. widzów (rok wcześniej różnica wynosiła 153,7 tys. widzów).

”Wiadomości” oglądało 2,18 mln widzów i rok do roku ubyło im 175,3 tys. widzów. ”Teleexpress” TVP 1 stracił 223,8 tys. widzów. Program ten śledziło 2,17 mln widzów.

”Wydarzenia” (o godz. 18.50) przyciągały do Polsatu średnio 1,69 mln widzów (o 15,3 tys. więcej niż rok wcześniej), a ”Panorama” (o godz. 18) do TVP 2 – 1,09 mln widzów (o 24,8 tys. mniej).

Ponadto po uwzględnieniu równoległej emisji w TVN 24 BiS łączna widownia "Faktów" wyniosła 2,69 mln widzów, a ”Wydarzenia” – po uwzględnieniu równoczesnej emisji w kanałach Polsat News i Polsat News 2 – oglądało 1,82 mln widzów.

Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 05.06.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 05, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PIKE, ITI Neovision i Cyfrowy Polsat apelują do polityków w sprawie abonamentu rtv

"Akceptacja abonamentu nie może oznaczać zgody na nierówne traktowanie obywateli, ani na złamanie przepisów chroniących ich dane osobowe, co proponuje się w projekcie ustawy" - napisały PIKE, ITI Neovision i Cyfrowy Polsat we wspólnym oświadczeniu skierowanym do prezydium Sejmu i polityków.

Do Sejmu wpłynął już rządowy projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych. Zakłada on m.in. włączenie dostawców telewizji płatnej do procesu rejestracji odbiorników i identyfikacji ich użytkowników, co ma poprawić skuteczność poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego.

”Jako dystrybutorzy usług telewizyjnych wspieramy istnienie mediów publicznych i misji, która powinna być przez nie realizowana” – napisały Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, ITI Neovision i Cyfrowy Polsat. Sygnatariusze listu widzą ”konieczność opracowania modelu finansowania mediów publicznych zgodnego z prawem krajowym i europejskim, a zarazem powszechnego i akceptowanego przez społeczeństwo”.

”Projekt nowelizacji abonamentowej nie przybliża nas do realizacji tego zadania. Znamienne, że na etapie konsultacji międzyresortowych, stwierdziły to bardzo jednoznacznie poszczególne ministerstwa i urzędy centralne” – zauważają autorzy oświadczenia. ”Akceptacja abonamentu nie może oznaczać zgody na nierówne traktowanie obywateli, ani na złamanie przepisów chroniących ich dane osobowe, co proponuje się w projekcie ustawy” – dodają.

Zdaniem PIKE, ITI Neovision i Cyfrowego Polsatu właściwym rozwiązaniem jest przyjęcie zapisów ustawowych wprowadzających powszechny abonament, uiszczany przez wszystkich obywateli. ”Sprzeciwiamy się rozwiązaniu tymczasowemu i wnosimy o niezwłoczne podjęcie prac nad rozwiązaniem docelowym, zgodnym z przepisami prawa, interesem publicznym i zasadami sprawiedliwości społecznej, które będzie przewidywało powszechny pobór abonamentu, a nie jedynie od części obywateli” – kończą swoje stanowisko.

Oświadczenie podpisane zostało przez prezesa PIKE Jerzego Straszewskiego, członka zarządu ITI Neovision (operator NC+) Artura Przybysza i Dariusza Działkowskiego, członka zarządu Cyfrowego Polsatu. Zostało ono wysłane do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, do wicemarszałków i przewodniczących klubów parlamentarnych, a także do Jarosława Kaczyńskiego, Grzegorza Schetyny i Ryszarda Petru.

(KOZ, 05.06.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo