Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Filip Skrońc zbiera pieniądze na projekt dokumentalny przez crowdfunding

Zdjęcie Filipa Skrońca wykonane podczas pierwszej wyprawy do Tanzanii

Fotograf Filip Skrońc postanowił zebrać 20 tys. zł na dokończenie dokumentu o albinosach. Zbiórkę prowadzi na portalu Polakpotrafi.pl. Do 1 czerwca zebrał 810 zł.

Filip Skrońc jest związany z mediami od 2007 roku. Publikował teksty m.in. "Przekroju" i "Aktiviście". W 2012 roku zaczął robić zdjęcia, które publikowały m.in. "Gazeta Wyborcza", "Przekrój", "Fathers".
Pierwszy raz Skrońc pojechał do Tanzanii trzy lata temu. – Chciałem dowiedzieć się czegoś więcej na temat ataków na ludzi z albinizmem. Nie mogłem pojąć, dlaczego to się dzieje, a z medialnych doniesień wynikało, że winne wszystkiemu są czary i działalność naturalnych uzdrowicieli. Postanowiłem, że napiszę książkę reporterską na ten temat – mówi Filip Skrońc.
W ciągu najbliższego miesiąca planuje kolejny wyjazd do Tanzanii. Tym razem chciałby skupić się na robieniu zdjęć i filmów, a także rozszerzyć tekst reportażu o aktualne wątki. Prowadzi zbiórkę funduszy na portalu crowdfundingowym Polakpotrafi.pl - potrzebuje 20 tys. zł. Na koncie projektu 1 czerwca było 810 zł, ale do końca zbiórki pozostało 29 dni.
Fotograf zdecydował się na crowdfunding, bo znajomi fotografowie finansowali w ten sposób swoje projekty. - Niestety, nie udało mi się zdobyć na ten projekt żadnego grantu czy stypendium. Poprzednie wyjazdy finansowałem sam, ale teraz zwyczajnie potrzebuję pomocy znajomych i nieznajomych – mówi Filip Skrońc.
Zebrane pieniądze mają pokryć m.in. koszty związane z zakupem materiałów fotograficznych, ubezpieczenie sprzętu, podróż, produkcję.
Skrońc ukończył fotografię prasową w Instytucie Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Stosunki Międzynarodowe na Collegium Civitas. Jest on zwycięzcą konkursu im. Macieja Szumowskiego na reportaż i esej (2012), finalistą Nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej (2013) oraz konkursu stypendialnego Fundacji im. Ryszarda Kapuścińskiego dla młodych dziennikarzy (2014). Za zdjęcia tanzańskich albinosów otrzymał nagrodę na konkursie BZ WBK Press Foto (2017).

(JOK, 03.06.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.