Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kayah jednak nie wystąpi na festiwalu w Opolu

Kayah ogłosiła w środę 17 maja, że nie wystąpi na tegorocznym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Piosenkarka napisała na swoim profilu na Facebooku, że to jej decyzja "na znak jedności z tymi, którzy na cenzurowanym byli i nadal pozostali, bo wobec nich nie wywołała się taka burza". Na festiwal chciał ją zaprosić prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, który z taką propozycją zwrócił się 16 maja do prezesa TVP Jacka Kurskiego.
Przypomnijmy, że kilka dni temu serwis Wyborcza.pl poinformował, iż Kayah nie wystąpi na koncercie z okazji 50-lecia pracy scenicznej Maryli Rodowicz, organizowanym w ramach festiwalu w Opolu, bo nie zgodził się na to prezes TVP Jacek Kurski. We wtorek 16 maja telewizja ogłosiła jednak, że TVP nie ingeruje w dobór gwiazd mających wystąpić na jubileuszu Rodowicz. Listu prezydenta Opola w sprawie zaproszenia Kayah telewizja nadal nie komentuje.
Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się 9-11 czerwca br. W ub.r. transmisje z Opola przyciągały do TVP 1 średnio 2,35 mln widzów (12-14 czerwca ub.r., dane Nielsen Audience Measurement).

(RUT, 18.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CNN większość czasu antenowego poświęca Trumpowi i go krytykuje

Zgodnie z raportem Media Research Center, które przeprowadziło analizę wykorzystania czasu antenowego przez stację CNN, 92 proc. tego czasu poświęcone było Donaldowi Trumpowi i jego prezydenturze. 78 proc. zapraszanych gości było przeciwko prezydentowi, a tylko 6 proc. go popierało – informuje Polska Agencja Prasowa.

Organizacja ptrzeanalizowała jeden dzień funkcjonowania CNN – 12 maja. Analiza zaczęła się od programu o 4 rano, a zakończyła o północy . Przez 92 proc. czasu programów zajmowano się prezydentem Donaldem Trumpem, podczas gdy reszta wszystkich wiadomości z kraju i ze świata dała tylko 68 minut, czyli trochę ponad 3 minuty na godzinę.
Poza 21 minutową transmisją na żywo konferencji prasowej z Białego Domu i spotem Melissy McCarthy parodiującym rzecznika Seana Spicera, reszta czasu antenowego była poświęcona ciągłej analizie zwolnienia przez Trumpa Jamesa Comeya ze stanowiska dyrektora FBI, co 12 maja było wiadomością sprzed trzech dni.
W ciągu tego dnia naliczono 123 wystąpienia gości udzielających wywiadów, bądź uczestniczących w dyskusjach. Ci sami analitycy CNN pojawiali się wielokrotnie w różnych programach stacji. 78 proc. zaproszonych gości było zdecydowanymi krytykami prezydenta, 5,5 proc. miało mieszane uczucia, 10,5 proc. to osoby neutralne w stosunku do Trumpa, a tylko 6 proc. było osobami popierającymi prezydenta. Odnotowano 69 wystąpień analityków stacji CNN, którzy są przeciwni polityce Trumpa, w porównaniu do jedynie 2 przychylnych. Podczas występów osób mu niesprzyjających dochodziło do bardzo ostrej krytyki prezydenta.

(PAP, 18.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY