Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT nie wyciągnie konsekwencji za materiał TVP Info szkalujący imigrantów

Zmanipulowany materiał porównywano do rosyjskiej propagandy (kadr z TVP Info)

W sprawie zmanipulowanego materiału o imigrantach, wyemitowanego w TVP Info w ub.r., Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wysłuchała nadawcy i nie podejmie dalszych kroków, bo sprawa trafiła do sądu.

KRRiT dostała kilkadziesiąt skarg na materiał, który kanał TVP Info pokazał 31 października ub.r. jako wprowadzenie do dyskusji w programie "Minęła dwudziesta". Był to krótki film dotyczący zaproszenia dla imigrantów, które wystosował prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Temat zilustrowano zdjęciami brutalnych starć, w których uczestniczą agresywni mężczyźni (wielu ciemnoskórych). Komentatorzy porównywali ten materiał do propagandy uprawianej w rosyjskich mediach.
KRRiT zwróciła się do telewizji publicznej o wyjaśnienia, a ta przyznała, że "wyemitowany materiał nie spełniał wszystkich standardów rzetelności i obiektywizmu obowiązujących w Telewizji Polskiej". Nadawca poinformował też, że dwaj dziennikarze (autor materiału i wydawca) zostali zawieszeni w obowiązkach na miesiąc, a materiał usunięto z mediów społecznościowych. Jak nas informuje Krajowa Rada, regulator postanowił "odstąpić od kolejnych czynności" w tej sprawie "w szczególności z uwagi na okoliczność, iż 28 grudnia 2016 roku Gmina Miasta Gdańska skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Telewizji Polskiej". Władze Gdańska chciały m.in. zbadania materiału TVP Info pod kątem zawartości treści nawołujących do nienawiści na tle rasowym, narodowościowym lub religijnym.

(RUT, 18.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kayah jednak nie wystąpi na festiwalu w Opolu

Kayah ogłosiła w środę 17 maja, że nie wystąpi na tegorocznym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Piosenkarka napisała na swoim profilu na Facebooku, że to jej decyzja "na znak jedności z tymi, którzy na cenzurowanym byli i nadal pozostali, bo wobec nich nie wywołała się taka burza". Na festiwal chciał ją zaprosić prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, który z taką propozycją zwrócił się 16 maja do prezesa TVP Jacka Kurskiego.
Przypomnijmy, że kilka dni temu serwis Wyborcza.pl poinformował, iż Kayah nie wystąpi na koncercie z okazji 50-lecia pracy scenicznej Maryli Rodowicz, organizowanym w ramach festiwalu w Opolu, bo nie zgodził się na to prezes TVP Jacek Kurski. We wtorek 16 maja telewizja ogłosiła jednak, że TVP nie ingeruje w dobór gwiazd mających wystąpić na jubileuszu Rodowicz. Listu prezydenta Opola w sprawie zaproszenia Kayah telewizja nadal nie komentuje.
Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się 9-11 czerwca br. W ub.r. transmisje z Opola przyciągały do TVP 1 średnio 2,35 mln widzów (12-14 czerwca ub.r., dane Nielsen Audience Measurement).

(RUT, 18.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY