Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Info zawiesza osobę odpowiedzialną za tweety w programie "Woronicza 17"

Osoba odpowiadająca za emisję wpisów z Twittera w programie publicystycznym "Woronicza 17" w TVP Info została zawieszona po tym, jak dopuściła do emisji wulgarnego tweeta o prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz.

W niedzielę 14 maja br. w prowadzonym przez Michała Rachonia programie dyskusja dotyczyła m.in. warszawskiej afery reprywatyzacyjnej. Oprócz innych wpisów z mediów społecznościowych pokazano widzom tweet ze słowami "HGW dochodziła? Chyba na swojej działce z mężem". Wywołało to oburzenie. Poseł PO Jan Grabiec na Twitterze nazwał zachowanie telewizji publicznej "rynsztokową kampanią nienawiści", na co zastępca kierownika publicystyki TVP Info Samuel Pereira zapewniał w niedzielę: "Taki tweet nie powinien się był pojawić na antenie. Wyjaśniamy sprawę". W poniedziałek kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zdecydowało o zawieszeniu osoby odpowiedzialnej za emisję tweetów w "Woronicza 17".

(RUT, 15.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Policja chce współpracować z dziennikarzami przy sprawie zabójstwa Pawła Szeremeta

(fot. Screen z Youtube)

Ukraińscy dziennikarze śledczy, którzy przygotowali głośny na Ukrainie film o kulisach zabójstwa dziennikarza Pawła Szeremeta, poinformowali, że policja chce korzystać z ich pomocy.

Prawie godzinny film „Zabójstwo Pawła” przygotowali ukraińscy dziennikarze śledczy z projektu Slidstvo.info telewizji Hromadske we współpracy z Organized Crime and Corruption Reporting Project. Dziennikarzom udało się m.in. ujawnić kilku świadków zamachu na Szeremeta, w tym byłego funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Starali się dociec, dlaczego ukraińskie służby prowadzące śledztwo nie przesłuchały tych świadków.

Z twórcami dokumentu spotkał się szef policji Serhij Kniazew. Po tym spotkaniu dziennikarze poinformowali, że porozumieli się z policją w sprawie współpracy i wymiany informacji.

Paweł Szeremet pracował m.in. dla "Ukraińskiej Prawdy" i ukraińskiego Radio Wiesti. Zginął 20 lipca 2016 roku - pod jego samochodem eksplodował ładunek wybuchowy. Pomimo zapewnień ukraińskich władz o priorytetowym charakterze śledztwa, sprawcy do tej pory nie zostali ujęci.

(MAK, 15.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY