Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Maj 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Janusz Cześnik, wieloletni dziennikarz z Tczewa

W wieku 56 lat zmarł Janusz Cześnik, wieloletni tczewski dziennikarz, ostatnio pracował w „Gazecie Tczewskiej”.

Janusz Cześnik od 25 lat był związany z Wydawnictwem Pomorskim, gdzie był korektorem tekstów, redaktorem naczelnym „Gazety Malborskiej”, a od kilkunastu lat reporterem „Gazety Tczewskiej”. „W lokalnym środowisku dziennikarskim, ale także wśród samorządowców, społeczników i działaczy sportowych, cieszył się dużym szacunkiem, a w podejściu do drugiego człowieka i dziennikarskiej empatii mógł być wzorem dla reporterów o pokolenie młodszych” - napisano w serwisie Tczew.naszemiasto.pl.

(13.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Maj 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sakiewicz zbiera na opublikowane już przeprosiny Milana Suboticia

Przeprosiny Milana Suboticia ukazały sie w "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej"

Fundacja Niezależne Media prowadzi zbiórkę pieniędzy na procesy sądowe i ich obsługę. Powodem kolejnego apelu w tej sprawie jest decyzja Sądu Najwyższego, który podtrzymał decyzję o przeprosinach Milana Suboticia w "Rzeczpospolitej" i "Gazecie Wyborczej" za tekst w "Gazecie Polskiej" (Niezależne Wydawnictwo Polskie). 

Apel Tomasza Sakiewicza, prezesa Fundacji Niezależne Media i redaktora naczelnego "Gazety Polskiej", pojawił się na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" (Forum SA) i w serwisach Niezalezna.pl oraz Telewizjarepublika.pl. "Sąd Najwyższy nakazał nam przeproszenie Milana Suboticia w największych tytułach medialnych na eksponowanych stronach, co będzie nas kosztowało setki tysięcy złotych" – napisał Sakiewicz.
Przeprosiny Sakiewicza i Katarzyny Gójskiej-Hejke ukazały się 29 kwietnia br. w "GW" i 2 maja w "Rz". Są one wynikiem procesu, jaki Milan Subotić wytoczył Katarzynie Gójskiej-Hejke i Tomaszowi Sakiewiczowi za tekst ”WSI na wizji” zamieszczony w „Gazecie Polskiej” w październiku 2006 roku. W tekście znalazły się zarzuty, że Subotić jako sekretarz programowy TVN doradzał przy akceptacji programów publicystycznych tej stacji, a od 1984 roku współpracował z wojskowymi służbami PRL i od 1993 roku - z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.
W sierpniu 2015 roku sąd apelacyjny orzekł, że Gójska-Hejke i Sakiewicz mają zamieścić przeprosiny w "Rz" i "GW", oddalił natomiast wniosek o zapłatę 20 tys. zł zadośćuczynienia. Gójska-Hejke i Sakiewicz złożyli skargę kasacyjną na wyrok, ale Sąd Najwyższy ją odrzucił.
Z Tomaszem Sakiewiczem nie udało się nam skontaktować. Katarzyna Kozłowska odpowiedzialna za PR "Gazety Polskiej" wyjaśniła, że zbiórka przeznaczona jest nie tylko na pokrycie kosztów przeprosin, ale też na koszty, które wynikły z obsługi prawnej procesu. Nie ujawnia dokładnej kwoty, jaką chce zebrać fundacja.

(JM, KOZ, 13.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo