Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Wirtualnej Polski skraca poranek i redukuje zespół

Telewizja WP miała w lutym br. 0,08 proc. udziału w rynku (dane Nielsen Audience Measurement)

Od kwietnia poranny program telewizji Wirtualnej Polski (Grupa WP) zamiast dwóch godzin będzie trwał godzinę - dowiedział się "Presserwis".

Obecnie program "Dzień dobry WP" nadawany jest w dni powszednie między 9 a 11, składa się z części publicystycznej (do 10) i lifestylowej (od 10). Z naszych informacji wynika, że poranek w tym kształcie będzie emitowany tylko do 7 kwietnia. Później zostanie skrócony do godziny, a jego formuła prawdopodobnie będzie zmieniona - na lżejszą. W godzinnym programie znaleźć się mają zarówno elementy publicystyczne, jak i lifestylowe.

W związku z tym we wtorek 28 marca kierownictwo WP przeprowadzało rozmowy z osobami pracującymi przy poranku. Niektórym zaproponowano pracę przy innych programach (m.in. "Pudelek TV"), z innymi firma się rozstaje. Według naszych ustaleń WP skończy współpracę m.in. z odpowiedzialną za część lifestylową poranka Małgorzatą Ohme (wcześniej m.in. naczelna MamaDu.pl i miesięcznika "Gaga") oraz jedną z jej prowadzących Katarzyną Krupą.

- O wszelkich zmianach poinformujemy w odpowiednim momencie - ucina nasze pytania rzeczniczka WP Katarzyna Szczepanik. Z Małgorzatą Ohme nie udało nam się skontaktować.

Zmiany następują niedługo po tym, jak dyrektor programową stacji została Barbara Bilińska, a nadzór nad programami informacyjnymi przejął Tomasz Machała, wiceprezes WP ds. wydawniczych. To on przeprowadzał rozmowy z odchodzącymi.

W lutym br. telewizja WP miała 0,08 proc. udziału w rynku - najmniej z czterech kanałów uruchomionych w ub.r. na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (dane Nielsen Audience Measurement).

(RUT, KOZ, 29.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Instytucje rządowe mają zastrzeżenia do projektu ustawy abonamentowej

Zdaniem KPRM ustawa w sposób uprzywilejowany traktuje abonentów telewizji naziemnej (fot. za Pexels.com / CC0)

Projekt nowej ustawy o opłatach abonamentowych może być niezgodny z konstytucyjną zasadą równości obywateli wobec prawa – zwracają uwagę instytucje rządowe konsultujące proponowane w tym zakresie rozwiązania prawne.

W międzyresortowych konsultacjach projektu ustawy abonamentowej pojawiły się opinie, że pomysł włączenia części dostawców usług telewizyjnych do procesu ściągania opłat abonamentowych stanowi zagrożenie dla wartości konstytucyjnych i norm prawa europejskiego – zwraca uwagę agencja Lighthouse, reprezentująca Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej (PIKE).

Opiniując projekt, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zauważyła np., że w różny sposób traktuje on poszczególne grupy konsumentów usług telewizyjnych, tj. osoby korzystające z naziemnej telewizji cyfrowej i abonentów telewizji płatnej. Zdaniem KPRM uprzywilejowywanie tej pierwszej grupy jest całkowicie bezzasadne.

Rządowe Centrum Legislacji zwraca uwagę, że nowe przepisy mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie i strukturę rynku medialnego, ponieważ klienci będą rezygnować z płatnej telewizji, m.in. na rzecz serwisów pirackich. Z kolei minister rozwoju i finansów ma wątpliwości co do domniemania posiadania telewizora. Zwraca też uwagę na narzucenie na bardzo małe podmioty takich samych obowiązków jak na duże, co jest niezgodne ze Small Business Act oraz zasadą tworzenia dogodnych warunków funkcjonowania dla małych i średnich firm. Ponadto proponowana ustawa abonamentowa obejmuje jedynie część społeczeństwa, co jest sprzeczne z konstytucyjną zasadą powszechności opodatkowania oraz prawem europejskim.

Jak informowaliśmy, krytyczne uwagi do projektu zgłosiły wcześniej m.in. izby samorządu gospodarczego telekomunikacji i mediów. Wątpliwości zgłaszali też prawnicy, z którymi rozmawiał „Presserwis”.

(RUT, 29.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY