Temat: wolność słowa

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 24, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze Biełsatu opowiadają o represjach i prześladowaniach

Biełsat podał, że w marcu zatrzymano 18 dziennikarzy telewizji

Telewizja Biełsat zamieściła w internecie filmik, w którym dziennikarze stacji mówią o represjach i prześladowaniach, których ofiarami stali się w ostatnich dniach.

Biełsat podał, że w marcu zatrzymano 18 dziennikarzy telewizji, niektórych nawet pięciokrotnie. W filmiku występują Wolha Czajczyc ("na milicji kazali mi się rozebrać przed kamerą"), Miłana Charytonawa ("brutalnie mnie zatrzymano, uszkodzono mi rękę i rozbito sprzęt"), Jauhien Mierkis ("za protest *darmozjadów*, który relacjonowałem oskarżono mnie o nielegalną produkcję medialną"), Kaciaryna Andrejewa ("spędziłam noc w areszcie na pryczy i dostałam karę grzywny"), Aleś Lauczuk ("Zostałem brutalnie zatrzymany, moją sprawę skierowano do sądu. Na milicji powiedzieli, że trzeba nas zabijać"), Larysa Szczyrakowa ("Zatrzymano mnie i grożono odebraniem syna"), Siarżuk Kawaliou ("Zatrzymania mnie milicja"), Aleś Barazenka ("Zatrzymano mnie, zabrano na posterunek i ukarano mandatem") i Kastuś Żukouski ("za współpracę z Biełsatem zatrzymywano mnie i karano niezliczoną ilość razy")
"Procesy, grzywny i zatrzymania. To wszystko nie jest w stanie powstrzymać naszej pracy. Nie przełączajcie się i bądźcie z nami" – apelu w filmiku Jauhien Mierkis.

(KOZ, 24.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 26, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z powodu niedzielnego meczu w Polsacie TVN rezygnuje z emisji "MasterChef Junior"

W jury programu ”MasterChef Junior” zasiadają: Anna Starmach, Michel Moran i Mateusz Gessler (fot. TVN/Fokusmedia/Newspix.pl)

TVN nie wyemituje w niedzielę 26 marca br. talent show "MasterChef Junior". Powodem jest wieczorna transmisja w Polsacie meczu piłkarskiego Czarnogóra - Polska.

TVN pokazuje drugą edycję ”MasterChef Junior” w niedziele o godz. 20, od 19 lutego. Emisja najbliższego odcinka była zaplanowana na niedzielę 26 marca. Wtedy jednak polscy piłkarze będą grali mecz w ramach eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Od godz. 20.45 mecz transmitować będzie Polsat.

W środę TVN zaktualizował ramówkę i umieścił w niej zamiast show film ”Z ust do ust”. - "MasterChef Junior" świetnie się ogląda, w wiosennej ramówce tylko "Kuchenne rewolucje" mogą się z nim równać. Pewnie poradziłby sobie i w takiej konkurencji, ale odczulibyśmy wpływ takiego meczu na wynik programu. Uznaliśmy, że lepiej nie zmuszać widzów do dramatycznych wyborów w niedzielny wieczór - tłumaczy Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.

W związku z tą zmianą przesunie się o tydzień emisja finału ”MasterChef Junior” - z 23 na 30 kwietnia.

To nie pierwszy raz, kiedy TVN z powodu meczu piłkarskiego pokazywanego przez konkurencję modyfikuje ramówkę. W październiku 2015 roku stacja nie pokazała programów ”Aplauz, aplauz” i ”MasterChef”, bo rozgrywane było spotkanie Polska - Irlandia (decydujące w ramach eliminacji do Euro 2016). Z kolei z powodu meczu Niemcy - Polska TVP 1 i TVP 2 opóźniły premiery pierwszych odcinków seriali.

(KOZ, 26.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo