Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiadomości" pokazały list Marka Dekana do pracowników Onet-RAS Polska

Materiał "Wiadomości" TVP1

Szef koncernu Ringier Axel Springer - Mark Dekan - wysłał list do pracowników zatrudnionych w Polsce - poinformowały "Wiadomości" TVP1. Zdaniem dziennikarzy publicznej telewizji prezes RAS oczekuje krytycznego podejścia do braku poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska.

Mark Dekan - według "Wiadomości" TVP1 - miał zachęcać do piętnowania postawy rządu Beaty Szydło i stosunku, jaki premier i jej ministrowie prezentują wobec wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.

W zaprezentowanym 16 marca br., w głównym wydaniu „Wiadomości”, materiale opublikowano fragment listu Dekana: „Ideologia i prymitywne manipulacje przegrały z wartościami i rozsądkiem. (...) Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk, tak jak Kaczyński nie jest jedynym przegranym. Razem z Tuskiem wygrali Polacy – wszyscy ci, którzy są dumni z przynależności do Unii Europejskiej. (...) obok Jarosława Kaczyńskiego znalazała się dobra reputacja Polski jako rzetelnego partnera w UE. (...) większość naszych czytelników i użytkowników należy do tej miażdżącej większości, która popiera członkostwo Polski w UE. Podpowiedzmy im co zrobić, żeby pozostać na pasie szybkiego ruchu i nie skończyć na parkingu" - napisał szef Ringier Axel Springer.

W materiale "Wiadomości" głos zabrała Agnieszka Odachowska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Onet-RAS Polska. Redakcja zacytowała jej maila: "Nie jest prawdą, by Mark Dekan w swoim cotygodniowym liście do pracowników określał jak powinien być opisywany wybór przewodniczącego Rady Europejskiej (...) W swoim liście Mark Dekan przypomniał pracownikom o wartościach, jakie reprezentuje Grupa Onet-RAS Polska: wolność, rządy prawa, demokracja i zjednoczona Europa." (TAD)

(TAD, 17.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.