Temat: wyniki finansowe

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zyski Agory mają rosnąć - między innymi dzięki rządowemu programowi "500+"

Analitycy Domu Maklerskiego BDM SA rekomendują swoim klientom kupno akcji Agory. Ich zdaniem są one warte 19,42 zł, a więc jeszcze więcej, niż obecnie kosztują na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, choć od stycznia 2015 roku podrożały już o ponad 100 procent.

W swojej rekomendacji analitycy Domu Maklerskiego BDM piszą: "Jesteśmy zbudowani zachodzącymi zmianami w strukturze wyników grupy Agora. Doceniamy działania władz spółki, które z sukcesem przeprowadziły spółkę przez wyjątkowo trudny okres 2016 roku. Przede wszystkim wyróżniamy następujące obszary pozwalające nam na stwierdzenie, że Agora jest na ścieżce trwałej budowy wartości dla akcjonariuszy: znaczące wzrosty wartości rynku kinowego w Polsce (wzrost zamożności społeczeństwa, efekt 500+); udana monetyzacja nowych wiat przystankowych w Warszawie; rozwój projektów organicznych w obszarze internetu, ekspozycja na rynek reklamy tv przez udziały w dwóch antenach; konsekwentnie wdrażane zmiany w segmencie prasa (choć bolesne dla redakcji to w dłuższym terminie słuszne i konieczne)".

W całym 2016 roku Agora wypracowała 1,198 mld zł przychodów - o 0,8 proc. więcej, niż rok wcześniej. Zysk EBITDA grupy spadł o 4,8 proc., do 114,9 mln zł, a strata netto wyniosła 16,6 mln zł.

Analitycy DM BDM zakładają, że w 2017 roku EBITDA grupy wzrośnie do 116 mln zł. Według ich szacunków wynik netto w 2017 roku wyniesie 6,2 mln zł, w 2018 - 12,5 mln zł, a w 2019 - 26,3 mln zł. Zwracają uwagę, że "baza wpływów reklamowych w segmencie prasa po roku 2017 będzie już na tyle mała, że kolejne ewentualne dynamiki spadku przychodów będą już mocno ograniczone (chyba zbliżamy się do momentu, że nie będzie już z czego spadać)".

Na zamknięcie notowań GPW w Warszawie w środę 15 marca br. akcje Agory kosztowały 16,20 zł, na początku stycznia 2015 roku kosztowały 7,46 zł. (GK)

(GK, 16.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: konkursy i nagrody

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Tygodnik Podhalański" Gazetą Roku w konkursie SGL Local Press 2016

Laureaci Local Press 2016 pozują do pamiątkowego zdjęcia

Konkurs SGL Local Press, organizowany jest od dziewięciu lat przez Radę Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Co roku jego jurorzy oceniają materiały prasowe, fotograficzne i wideo. Tytuł, który zdobędzie najwięcej nagród i nominacji w poszczególnych kategoriach zostaje uhonorowany jako Gazeta Roku. Tym razem został nim "Tygodnik Podhalański" (Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze).

Wyniki dziewiątej edycji SGL Local Press zostały ogłoszone na Zamku Królewskim w Warszawie w czwartek 16 marca br. Najlepsze materiały spośród ponad pół tysiąca zgłoszonych prac wybrało jury konkursu pod przewodnictwem Mariusza Szczygła.

W poszczególnych kategoriach wygrali: Dziennikarstwo specjalistyczne - Tomasz Matlakiewicz z "Gazety Żywieckiej" za tekst „Smog nasz powszedni”; Dziennikarstwo śledcze i interwencyjne - Karol Krawczyk z "Mazowieckie to i owo" za artykuł „Co z bankiem prezydenta i prezesa?"; Reportaż prasowy - Łukasz Opłatek z "Aktualności Lokalne" za „Żyj, byle niedługo”; Wywiad i inne gatunki publicystyczne - Honorata Rajca z "Tygodnika Regionalnego Konkrety" za „Organy mają wypełniać ciszę”; Fotografia i fotoreportaż - Paweł Jędrusik z "Co Tydzień-Jaworzno" za materiał "Ju-jitsu 21"; Video - Beata Frąckowiak-Piotrowicz za materiał „Pogo-Dni - Gwiazda Specjalna Jarocin Festiwal 2016” opublikowany na Jarocinska.pl.

Serwis Nowiny.pl zostały nagrodzony jako najlepszy portal gazety lokalnej. Nagrodę za najlepszą dziennikarską akcję społeczną lub interwencyjną zdobył "Tygodnik Starachowicki" za akcję „Pomocna dłoń sąsiada”.

Nagrodą specjalną za najlepszą okładkę 25-lecia uhonorowano "Gazetę Krotyszyńską". Nagrodę specjalną ufundowało również Muzeum Powstania Warszawskiego - otrzymał ją Zbigniew Czarnecki z "Mazowieckie To i Owo".

Fundatorami nagród i partnerami konkursu SGL są: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności (honoruje najlepszą akcję dziennikarską i Gazetę Roku nagrodą im. Bolesława Wierzbiańskiego), Canon (jest fundatorem nagrody dla autora najlepszego materiału zdjęciowego), Izba Wydawców Prasy, Stowarzyszenie Wydawców Repropol, Zamek Królewski, Polskie Koleje Linowe, Bukovina RESORT. (GK)

(GK, 16.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo