Temat: media narodowe

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Sobala prezesem Polskiego Radia

Jacek Sobala został prezesem Polskiego Radia - zdecydowała Rada Mediów Narodowych.

Według naszych informacji, Rada Mediów Narodowych zdecydowała się ostatecznie wybrać nowego prezesa Polskiego Radia spośród osób, które wystartowały wcześniej w konkursie na to stanowisko.

Jednocześnie Rada Mediów Narodowych odwołała Barbarę Stanisławczyk, która złożyła rezygnację ze stanowiska prezesa.

Jacek Sobala ostatnio był dyrektorem TVP Warszawa. Wcześniej pracował już w Polskim Radiu. W Polskim Radiu zapamiętano go jako autora kontrowersyjnych pomysłów i decyzji. Kiedy w lipcu 2006 roku został dyrektorem Radia Bis, usunął z ramówki audycje autorskie. Zasłynął w mediach wydanym przez siebie zakazem używania na antenie terminu Święto Zmarłych. Z początkiem maja 2007 roku zaczął kierować Programem I. Stanowisko dyrektora radiowej Jedynki stracił w listopadzie 2008 roku. Następnie od końca 2009 roku do maja 2010 roku był dyrektorem Trójki. Od początku pracy w Programie III był skonfliktowany z zespołem tej stacji. To z jego powodu dziennikarze Trójki założyli związek zawodowy. Zarzucali mu m.in. upolitycznienie anteny.

(KOZ, 09.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.