Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 06, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Częstotliwość w Braniewie otrzyma Eska, a nie Zet Gold

Radio Eska

Radio Eska, a nie Radio Zet Gold będzie mogło nadawać w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie) – zdecydowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Kadencja poprzedniego składu KRRiT upłynęła 4 sierpnia ub.r., ale Jan Dworak, Krzysztof Luft, Witold Graboś, Sławomir Rogowski i Stefan Pastuszka pełnili nadal swoje obowiązki, w tym odbywali posiedzenia. Nowa sześcioletnia kadencja KRRiT zaczyna się bowiem z dniem powołania jej ostatniego członka.

KRRiT w poprzednim składzie na ostatnim posiedzeniu 13 września ub.r. podjęła kilkanaście uchwał, m.in. o rozstrzygnięciu konkursu na częstotliwość 100,7 MHz w Braniewie, przyznając ją Grupie Eurozet na nadawanie Radia Zet Gold.

Jednak okazało się, że są one nieważne, bo dzień wcześniej - 12 września - prezydent RP powołał dwóch brakujących członków KRRiT. Ale Kancelaria Prezydenta poinformowała o tym dzień później, wtedy też postanowienie prezydenta trafiło do Krajowej Rady (już po posiedzeniu).

KRRiT ponownie zajęła się m.in. sprawą koncesji w Braniewie. W czwartek 2 marca członkowie Krajowej Rady zdecydowali o przyznaniu częstotliwości Stowarzyszeniu Rozwoju Rozgłośni Radiowej w Elblągu, nadawcy Eski Elbląg. Stowarzyszenie w tym mieście będzie mogło uruchomić Eskę Braniewo.

Przedstawiciele Eurozetu nie chcieli komentować sprawy.

(KOZ, 06.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziś możemy poznać kandydatów na prezesa Polskiego Radia

Do wtorku 7 marca członkowie Rady Mediów Narodowych mogą zgłaszać swoich kandydatów na prezesa Polskiego Radia. Do poniedziałku (6.03) zgłosił się tylko Juliusz Braun. 

Na posiedzeniu 9 marca Rada Mediów Narodowych ma zdecydować o wyborze nowego prezesa Polskiego Radia. Po tym, jak po wygranym konkursie 17 lutego Barbara Stanisławczyk złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska - nowego konkursu nie będzie. "Rada nie musi przeprowadzać konkursu, ustawa tego nie nakazuje. Konkurs to była tylko moja fanaberia" – mówił "Gazecie Wyborczej" Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN.

Zgodnie z regulaminem członkowie muszą zgłosić swoich kandydatów przynajmniej na dwa dni przed posiedzeniem Rady - czyli do 7 marca. Do wczoraj swojego kandydata zgłosił tylko Juliusz Braun - jest to Lech Parell, w latach 2011-2016 prezes Radia Gdańsk. Obecnie Parell jest prezesem Fundacji Gdańskie Centrum Multimedialne, która wydaje serwis Gdansk.pl. Większość w RMN ma jednak PiS - zasiada w niej trzech posłów tej partii: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk - więc kandydatura Brauna ma małe szanse.

Tymczasem w najnowszym "Wprost" Eliza Olczyk i Joanna Miziołek w swojej autorskiej rubryce "Skaner" napisały, że większość członków Rady Mediów Narodowych ma już ustalonego kandydata na miejsce Stanisławczyk: "Jego nazwisko zostanie ogłoszone w czwartek i możliwe, że z marszu zacznie on rządzić firmą, nie czekając do 31 marca, kiedy to formalnie upływa wymówienie pani prezes".

Z kolei według naszych informacji propozycję kierowania Polskim Radiem otrzymał Krzysztof Skowroński, obecnie prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - lecz miał jednak odmówić.

(KOZ, 07.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.