Temat: radio

Dział: PRASA

Dodano: Luty 23, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarła dziennikarka Jolanta Klimowicz-Osmańczyk

W Warszawie zmarła Jolanta Klimowicz-Osmańczyk. Dziennikarka i żona publicysty oraz polityka Edmunda Osmańczyka. Miała 87 lat. Była członkiem Rodziny Katyńskiej oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Jolanta Klimowicz-Osmańczyk pracowała m.in. dla redakcji "Życia Warszawy", "Trybuny Robotniczej", "Rzeczpospolitej". Trzydzieści lat współpracowała z Polskim Radiem.
Choć z wykształcenia była filozofem, przez pół wieku zajmowała się różnymi formami dziennikarstwa. Jak wspomniała w wywiadzie dla portalu "Na temat" do zawodu trafiła z przypadku. Na początku odpisywała na listy. Prawdziwa praca dziennikarska rozpoczęła się przy okazji wyjazdu do Brazylii w 1961 roku. Pojechała tam ze swoim mężem, znanym dziennikarzem, Edmundem Osmańczykiem.
Opublikowała kilka książek zawierających głównie wrażenia i przemyślenia z jej podróży po krajach Ameryki Łacińskiej. Jest autorką m.in. "Diabłów z Bahia", "Życia i śmierci w Ameryce Łacińskiej" oraz "Mojego Chile". Przez wielu uznawana za nestorkę polskiego dziennikarstwa. Swoją współpracę z radiem zakończyła w 2007 roku.
O śmierci Jolanty Klimowicz-Osmańczyk poinformowało Radio Opole.

(PAP, 23.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.