Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Luty 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aleksander Wierzejski i Łukasz Zboralski w "Debacie dnia" Polskiego Radia 24

Aleksander Wierzejski z TV Republika i Łukasz Zboralski z "Tygodnika do Rzeczy” dołączają do grona prowadzących "Debatę dnia" w Polskim Radiu 24.

Aleksander Wierzejski zadebiutował w czwartek 16 lutego i ma prowadzić audycję co tydzień. Z kolei Łukasz Zboralski będzie gospodarzem programu w piątki od 17 lutego.
Polskie Radio 24 nadaje ”Debatę dnia” od poniedziałku do piątku o 17.15. Jej gospodarzami są też Grzegorz Osiecki (”Dziennik Gazeta Prawna”), Wiktor Świetlik, Zuzanna Dąbrowska (”Rzeczpospolita”) i Konrad Kołodziejski (Fratria). Z prowadzenia programu zrezygnował Robert Bogdański, były prezes Polskiej Agencji Prasowej.

(KOZ, 17.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: RADIO

Dodano: Luty 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio przez "Klątwę" wycofało patronat nad spektaklami Teatru Powszechnego

Spektakl "Klątwa" na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego miał premierę w Teatrze Powszechnym w sobotę 18 lutego br.

Polskie Radio wypowiedziało Teatrowi Powszechnemu w Warszawie umowę na patronaty nad jego spektaklami – dowiedział się "Presserwis" i Press.pl. Powodem jest inscenizacja "Klątwy" Stanisława Wyspiańskiego.

– Polskie Radio, jako nadawca publiczny, nie może firmować treści niezgodnych z zapisami ustawy o radiofonii i telewizji dotyczącymi poszanowania przekonań religijnych – informuje Łukasz Kubiak, rzecznik Polskiego Radia. Teatr Powszechny nie chce sprawy komentować. – Informacje dotyczące warunków zawarcia i rozwiązania umowy pomiędzy partnerami są poufne – ucina Mateusz Węgrzyn, rzecznik prasowy teatru.

Z naszych informacji wynika, że Polskie Radio miało ramową umowę patronacką z Teatrem Powszechnym. Podpisując ją pod koniec ub.r., spółka nie znała dokładnych planów repertuarowych.

Zarówno Polskie Radio, jak i Teatr Powszechny zaznaczają, że zamierzają dalej współpracować.

Spektakl "Klątwa" na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego miał premierę w Teatrze Powszechnym w sobotę 18 lutego. Przedstawienie wyreżyserował Chorwat Oliver Frljić. Wzbudziło ono kontrowersje. "Papież na szubienicy. Naturalnej wielkości pomnik Jana Pawła II zawisa nad sceną, na stryczku. Z tabliczką »obrońca pedofilów«. Wcześniej długie i namiętne fellatio wykona na figurze (z doczepionym dildo) aktorka Julia Wyszyńska" - tak jedną ze scen opisała "Gazeta Wyborcza".

(KOZ, 21.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo