Temat: badania radia

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Interaktywne "Halo Zet" zwiększa słuchalność Radia Zet

Radio Zet poprawiło wyniki w wieczornym paśmie, w którym emituje interaktywną audycję "Halo Zet".

Audycja z udziałem słuchaczy prowadzona przez Justynę Dżbik-Kluge i Marcina Łukasika trafiła do ramówki Radia Zet w kwietniu ub.r. Początkowo nadawana była od poniedziałku do czwartku między godz. 22 a 24. Wiosną program nie poprawił jednak wyników Radia Zet – w drugim kwartale ub.r. w porównaniu z drugim kwartałem 2015 roku udział rozgłośni w czasie słuchania w tym paśmie zmniejszył się z 11,9 do 10,7 proc.

Od jesiennej ramówki "Halo Zet" przesunięto o godzinę i trwa od 21 do 23 (nadal od poniedziałku do czwartku). W porze emitowania programu udział Radia Zet w czwartym kwartale ub.r. wyniósł 13,7 proc., co oznacza wzrost z 11,7 proc. rok do roku. W tym czasie udział RMF FM zmniejszył się z 22,3 proc. do 20,8 proc., radiowej Jedynki z 7,1 proc. do 6,2 proc., a Trójka utrzymała słuchalność na poziomie 8,7 proc.
– Postanowiliśmy przewrotnie, by w paśmie, gdy inne stacje grają niemal wyłącznie muzykę, zaproponować naszym słuchaczom program w dużej mierze mówiony i interaktywny. Sięgnęliśmy do pierwotnej idei radia, które w czasach przedinternetowych stanowiło pierwsze medium społecznościowe i platformę do dyskusji na palące tematy – wyjaśnia Jarosław Paszkowski, redaktor naczelny Radia Zet. – Okazuje się, że warto było pójść pod prąd, bo program z miesiąca na miesiąc zyskuje stałych słuchaczy i przeczy idei, że Polacy niechętnie zabierają głos w dyskusji – dodaje.

Dane: badanie Radio Track realizowane przez Millward Brown.

(KOZ, 22.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.