Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł ks. Mieczysław Maliński, pisarz i publicysta

W wieku 92 lat zmarł ks. Mieczysław Maliński, pisarz i publicysta m.in. „Tygodnika Powszechnego”, miesięcznika „Znak” i „Dziennika Polskiego”.

Ks. Mieczysław Maliński napisał prawie 150 książek m.in. "Po co sakramenty?", "Aby nie ustać w drodze", "Matka Jezusa", "Pokochać życie". "Katechizm dla bierzmowanych", "Zanim powiesz kocham", "Katechizm dla poszukujących". Największą popularnością cieszyła się biografia Jana Pawła II "Wezwano mnie z dalekiego kraju", która została przetłumaczona na kilkanaście języków.
W "Tygodniku Powszechnym" publikował tzw. "ramki", cotygodniowe krótkie rozważania nt. niedzielnej Ewangelii. Współpracował z miesięcznikiem "Znak". Jego felietony od końca lat 80. zamieszczał "Dziennik Polski". W ostatnich latach umieszczał swoje homilie i rozważania na własnej stronie internetowej. Ostatni wpis datowany jest na 15 stycznia br.
Pogrzeb ks. Mieczysława Malińskiego odbędzie się 24 stycznia na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie. O godz. 11 w kościele ss. Wizytek przy ul. Krowoderskiej odprawiona zostanie msza św. za zmarłego. Ceremonia pogrzebowa, której przewodniczył będzie kard. Stanisław Dziwisz, rozpocznie się o godz. 13.

(PAP, MAK, 16.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd zakazał relacjonowania procesu ws. śmierci Ewy Tylman

fot. za pixabay.org

Sąd postanowił, że relacje mediów z rozprawy ws. śmierci Ewy Tylman mogą być publikowane dopiero po jej zakończeniu.

Śmierć Ewy Tylman to jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych, jakie miały miejsce w ostatnich latach. Pierwsze spotkanie procesowe, które odbyło się na początku stycznia, było relacjonowane m.in. przez informacyjne stacje telewizyjne. Realizatorzy nadawali proces z kilkuminutowym opóźnieniem, co pozwalało na zagłuszenie danych wypowiedzianych podczas rozprawy przez sąd, strony i świadków.

Jednak nie wszystkie telewizje poradziły sobie z ukryciem wrażliwych danych. Szczególnie źle w oczach dziennikarzy i komentatorów wypadła stacja TVP Info. Dlatego sąd postanowił, że relacje mediów z rozprawy mogą być publikowane dopiero po jej zakończeniu.

(17.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo